111 4e afd. 21 augustus 1958. morie van toelichting, voor het volgend kalenderjaar. Indien bur- meester en wethouders bezwaren tegen de ingezonden begroting hebben, zal de Stichting haar dienovereenkomstig wijzigen of gebruik maken van de onder 17 aangegeven mogelijkheid van be- r°ep tegen de weigering der goedkeuring. Zonder schriftelijke toe- stemming van burgemeester en wethouders zullen geen uitgaven worden gedaan waardoor de in de begroting vermelde bedragen worden overschreden. In die begroting zullen, voor zover mogelijk, als vergelijkingscijfers worden opgenomen, de werkelijke cijfers van het Iaatst verstreken boekjaar. 7. Binnen zes maanden na afloop van elk kalenderjaar zal de Stichting aan burgemeester en wethouders ter goedkeuring zen- den een baians per 31 december van dat jaar en een verlies- en winstrekening over dat jaar, een en ander met een toelichting alsmede een verslag over dat jaar; alle deze stukken opgemaakt onder verantwoordelijkheid van en getekend door een buiten de Stichting staande accountant. 8. De besteding van een exploitatie-overschot mag slechts geschieden onder goedkeuring van burgemeester en wethouders. 9. De Stichting verplicht zich om desgevraagd aan de door de ge- meente aan te wijzen personen inzage te geven van alle boeken en bescheiden van de Stichting en volledige medewerking te ver- lenen aan maatregelen, welke burgemeester en wethouders voor een goede controle op het financieel beheer en een goede admini- stratie nodig zullen oordelen. 10. Indien burgemeester en wethouders het, gelet op het financieel belang der gemeente, gewenst achten, zal een door hen aan te wijzen financieel en economisch deskundige worden toegelaten in de vergaderingen van het bestuur der Stichting, waarin onder- werpen betreffende het financieel beleid zullen worden behandeld. De deskundige zal het recht hebben aan de beraadslagingen deel te nemen. 11. De Stichting zal het tehuis behoorlijk en ten genoegen van burge- meester en wethouders onderhouden. Burgemeester en wethouders zullen te allen tijde bevoegd zijn de toestand van de opstallen te doen opnemen. De door hen nodig geoordeelde herstellingen zul- len op eerste aanschrijving binnen de door hen te stellen termijn worden verricht. 12. De Stichting zal er voor zorg dragen, dat het tehuis en de inrich- ting gedurende de looptijd der lening bij een maatschappij ter goedkeuring van burgemeester en wethouders zodanig zijn verze- kerd, tegen brand-, storm-, water- en glasschade, dat de kosten van herstel of wederopbouw respectievelijk inrichting volledig uit de assurantiepenningen kunnen worden voldaan. De Stichting is verplicht op vordering van burgemeester en wethouders de be- treffende polis en/of de premiekwitanties te tonen. 13. De farieven van de aan de bejaarden in rekening te brengen pen- sionprijzen en vergoedingen en eventuele wijzigingen daarvan. zijn aan de goedkeuring van burgemeester en wethouders onder- worpen. 14. Opneming in het tehuis van niet in de gemeente Heemstede woon- achtige bejaarden zal alleen kunnen geschieden met toestemming van burgemeester en wethouders.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 24