126 2e afd. 25 september 1958 WIJZIGING GAS-, DUINWATER- EN ELEKTRICITEITSVERORDENING. Aan de Raad, Volgens het vierde lid van artikel 4 der Gas-, Duinwater- en Elektrici- teitsverordening dienen de watermeterputten in de voortuinen der wo- ningen op een afstand van 0.50 meter van de openbare weg c.q. zo dicht mogelijk bij die weg te worden aangebracht. Dit dwingend voorschrift blijkt bezwaren te gaan opleveren nu hoe langer hoe meer bij de bouw van woningen wordt overgegaan tot het aan- brengen van gemeenschappelijke open voortuinen (groenstroken). De put- ten vormen dan in het straatbeeld een storend element. Zij hebben boven- dien geen enkele bescherming, waardoor het vaak gebeurt, dat de put- deksels door de jeugd als springplaatsen worden gebruikt. Beschadiging en in sommige gevallen zelfs vernieling is dan ook niet uitgebleven. Wij achten deze bezwaren zo ernstig, dat wij een wijziging van boven- genoemde verordening, waardoor het aanbrengen van meterputten bin- nenshuis mogelijk wordt gemaakt, wenselijk achten. Uiteraard zullen door een aanvrager, aan wie een dergelijke afwijking van de te dezer zake be- staande bepaling wordt toegestaan, de hieruit voor het duinwaterbedrijf voortvloeiende extra-kosten aan dat bedrijf dienen te worden vergoed. Tevens zullen daarbij voor rekening van aanvrager behoren te komen de kosten van eventuele voorzieningen ter beveiliging tegen stukvriezen der leiding, voor zover deze op eigen grond is gelegen. Een voordeel achten wij het, dat de, thans nog meer dan eens voorkomende bevriezing van watermeter en stopkraan, wanneer deze binnenshuis zijn gelegen, prak- tisch tot het verleden zal behoren. Wij stellen uw College voor, om, indien het zich met onze hiervoren gegeven zienswijze te deze kan verenigen, daarvan te doen blijken door vaststelling van nevengaand ontwerp-besluit. Heemstede, 18 september 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 27