117 2e Afd. 25 september 1958 UITBREIDING GEKBIT BARGER ULO-SCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 23 juli 1958 een aanvraag ingediend om, wegens toeneming van het aantal leerlingen, op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het uitbreiden van de Gerrit Barger ulo-school aan de Koediefslaan met twee Iokalen, het inrichten van die lokalen en het uit- breiden van de ruimte voor de stalling van rijwielen. Het schoolgebouw bevat 5 gewone leslokalen, 1 natuurkundelokaal en 1 lokaal waarin handenarbeid, handwerken en zang wordt gegeven en waarin films worden vertoond. Sedert de ingebruikneming van het schoolgebouw is het aantal leerlin- gen zodanig gestegen, dat zowel het natuurkundelokaal als dat voor han- denarbeid enz. ingericht zijn tot gewoon leslokaal. Zeer waarschijnlijk zai het aantal leerlingen met de cursus 1959-1960 nog toenemen, waardoor blijvend 7 gewone leslokalen nodig zullen zijn. Het behoeft geen betoog, dat het gebruik van het natuurkundelokaal en het lokaal voor handenarbeid enz. voor het gewone onderwijs, waardoor zij aan hun oorspronkelijke bestemming zijn onttrokken, niet bevorderlijk is voor de goede gang van het onderwijs. Het onderwijs in genoemde vakken kan dan ook niet voldoende tot zijn recht komen. Wij kunnen ons met de uitbreiding van deze school, zoals gevraagd, volkomen verenigen en zijn van oordeel, dat met inwilliging van de aan- vraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit de in de aanhef bedoelde aanvraag in te willigen. Heemstede, 18 september 1958. Burgermeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemsteae; gezien de aanvraag d.d. 23 juli 1958 van het bestuur der Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, om ingevolge artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 de benodigde gelden te mogen ontvangen voor uitbrei- ding met 2 lokalen van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Koediefslaan, de Gerrit Barger ulo-school, voor inrichting van die lokalen en voor het uitbreiden van de stallingsruimte voor rijwielen; overwegende, dat de aanvraag en de daarin vermelde verklaring inzake storting der waarborgsom aan de gestelde voorschriften voldoen; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoerings- voorschriften daarvan; BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 september 1958, De secretaris, De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 3