56 4e afd. 23 april 1959. TOELICHTENDE BESCHRIJVING, behorende bij de partiële herziening XLII B van het uitbreidingspian van de gemeente Heemstede, regelende de bestemming in onderdelen van het terrein, gelegen aan de noordzijde van de Zandvoortselaan, tussen de Or- chideeënlaan en de Leidsevaart. Voorheen was de bestemming van het terrein geregeld door middel van de herziening XLII van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raads- besluit van 9 december 1926, nr 115. De bestemming luidde: „open be- bouwing met tuinen en plantsoenen en doortrekking van de Asterkade naar de Zandvoortselaan." De herziening XLII B beoogt de afbraak van de op de Asterkade hoek Zandvoortselaan aanwezige, zeer oude bebouwing, bestaande uit een café, een loods en enige huisjes, waarvan de bewoonbaarheid veel te wensen overlaat. Hiervoor in de plaats is geprojecteerd een hoek-flatgebouw, be- staande uit 6 woonlagen, een aantal meergezinshuizen, bestaande uit 3 woonlagen, een onderdoorgang met autoboxen voor toegang tot de over- dekte parkeerplaats en een benzinestation. Het hoekgebouw zou eveneens uit meergezinswoningen kunnen bestaan met op de begane grond winkels, restaurant, showroom of ruimten met een dergelijke bestemming. Voor parkeren is aan de zijde van de Asterkade achter het hoek-flat- gebouw een overdekte parkeerplaats geprojecteerd, welke via een onder- doorgang bereikbaar is. Het benzinestation, gelegen aan de noordelijke parallelweg van de Zandvoortselaan, zal voorzien in een behoefte. Om het contrast tussen de hoekflat en de verder langs de Asterkade gelegen bebouwing zo duidelijk mogelijk te houden, zijn langs de kade meergezinshuizen met 3 woonlagen geprojecteerd, met daartussen de on- derdoorgang met garagen naar de overdekte parkeerplaats. De herziening voorziet verder in het doortrekken van de Asterkade. Het wegprofiel bestaat uit een 5 m brede rijbaan met aan weerszijden trottoir. De plantsoenstrook langs de Leidsevaart loopt door tot de brug in de Zandvoortselaan. Behoort bij raadsbesluit van 23 april 1959, no. 56. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 4