90 2e Afd. 28 mei 1959. 22e WIJZIGING WERRLIEDENREGLEMENT, De Raad der g-emeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de commissie van overleg, groep werklieden; BESLUIT: A. het Werkliedenreglement, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 juli 1928, laatstelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 26 juni 1958, no. 79a, te wljzi- gen als volgt: Artikel 31h vervalt en ingevoegd worden de navolgende artikelen: 1. In uitkering wegens ziektekosten van werklieden wordt voorzien door deelneming der gemeente aan de gemeenschappelijke regeling aangegaan door gemeenten in de provincie Noordholland, waarbij is ingesteld het instituut ziektekostenvoorziening voor ambtenaren in dienst dier gemeenten. 2. De werkman, met uitzondering van hem, die blijkens een schrifte- lijke mededeling van burgemeester en wethouders naar hun oordeel een nevenbetrekking bekleedt, is verplicht aan de in het eerste lid bedoelde voorziening deel te nemen. Van deze verplichting kunnen burgemeester en wethouders op zijn verzoek ontheffing verlenen aan de werkman, die tegen deze deelneming gewetensbezwaren heeft. 3. De kosten van deze voorziening worden door de gemeente en de werkman gelijkelijk gedragen. De bijdrage van de werkman wordt op zijn loon ingehouden; zij wordt geregeld bij de gemeenschappe- lijke regeling, bedoeld in het eerste iid. Burgemeester en wethou- ders kunnen omtrent de inhouding nadere regelen stellen. Daarin kunnen onder werklieden gewezen werklieden worden begrepen. 1. Aan een werkman, die een hoofdbetrekking bekleedt in dienst van de gemeente, worden vergoed de in enig tijdvak van ten hoogste een jaar te zijnen laste blijvende, naar het oordeel van burgemeester en wethouders redelijk gemaakte kosten voor verrichtingen en leve- ringen voor zich en zijn gezin, vallende onder de voorziening be- doeld in artikel 31h, zulks voor zover die kosten tezamen met de voor de deelneming in deze voorziening verschuldigde bijdrage een bedrag overschrijden van 4 van zijn loon. 2. Onverminderd het bepaalde in het eerste lid, kunnen burgemeester en wethouders in bijzondere gevallen, indien de noodzakelijke kos- ten verband houdende met ziekte, welke de werkman in enig tijdvak van ten hoogste een jaar voor zich en zijn gezin heeft gemaakt, een bedrag overschrijden, dat redelijkerwijze te zijnen laste kan komen, in die kosten een tegemoetkoming toekennen. B. te bepalen, dat de onder A vermelde wijzigingen van het Werkliedenre- glement op 1 augustus 1959 in werking treden. Artikel 31h. Artikel 31i. éedaan ter openbare raadsvergadering van 28 mei 1959. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 45