104 2e Afd. 25 junl 1959. GYMNASTIEKMATERIAAL, EN VLOERBEDEKKING NICOLAAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 12 mei 1959 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het leggen van een kurklinoleum vloer in het gymnastieklokaal van de Nicolaas Beetsschool en voor het vervangen en aanschaffen van gymnastiekmateriaal voor die school. De bestaande zeer oude houten vloer in genoemd lokaal verkeert in slechte toestand. De vloer vertoont brede naden terwijl de leerlingen veel hinder ondervinden van splinters in handen en voeten. Het is mede uit hygiënisch oogpunt zeer wenselijk, dat de vloer voorzien wordt van een kurklinoleumbedekking, waarvan de kosten voorlopig worden begroot op rond f 1.875, De vervanging van het materiaal betreft: 1. de roestafgevende rekstokken, die daardoor zelden gebruikt worden, door een roestvrije installatie; 2. de verouderde wandrekken door 2 viervaks klim - en klauterramen 3. twee ladderbokken; 4. 3 Zweedse banken, waarvan een tot een reeds afgekeurd type behoort en de overige twee niet meer goed bruikbaar zijn, door 4 nieuwe banken; 5. de 4 klimtouwen aan haken door 10 klimtouwen op rails. De aanschaffingen betreffen: 1. 4 rubber turnmatten; 2. een zesdelige springkast; 3. klein materiaal (oefenblokken en stokken). Het aanwezige materiaal is verouderd en voidoet niet meer aan de eisen welke thans gesteld worden om behoorlijk gymnastiekonderwijs te kunnen geven. Vervanging van oude cocosmatten door rubbermatten is, vooral ter voorkoming van stof, nodig, terwijl uitbreiding van het materiaal met een springkast zeer gewenst is. De kosten van vervanging en aanschaffing van materiaal, waaronder begrepen die voor het aanbrengen van voorzieningen ter voorkoming van beschadiging aan de nieuwe vloer, zijn door het bestuur begroot op rond f 7.200,Te zijner tijd wordt ingevolge de wet de definitieve kosten- raming, zowel van de vloer als van het materiaal aan onze beoordeling onderwôrpen. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden over- schreden, stellen wij U voor deze door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit, in te willigen. Heemstede, 18 juni 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 11