109 4e afd. 25 juni 1959. AANLEG PARKEERSTROKEN AAN DE WESTZIJDE VAN DE BINNENWEG. Aan de Raad, De verkeerssituatie in het gedeelte van de Binnenweg tussen de Berken- laan en Spaarnzichtlaan heeft reeds gedurende langere tijd zowel Uwe als onze aandacht. De weg is ter plaatse vrij smal, terwijl het veelvuldig parkeren van auto's door bezoekers van de vele in dit gedeelte.gevestigde winkels een vrij en vlot verloop van het verkeer belemmeren. Wij hebben in de afgeiopen jaren getracht daarin verbetering te brengen door het nemen van diverse maatregelen, zoals een stopverbod voor de oost- en een beperking van de parkeertijd voor de westzijde van de weg en het schep- pen van parkeergelegenheid op de hoek van de Julianalaan. De getroffen maatregelen blijken echter niet afdoende te zijn. Bovendien zullen tenge- volge van het binnen afzienbare tijd gereedkomen van het nieuwe post- kantoor de verkeersmoeilijkheden nog toenemen. Wij hebben ons dan ook opnieuw over deze aangelegenheid beraden en wij zijn tot de conclusie gekomen, dat een belangrijke verbetering kan worden verkregen door het aanleggen van parkeerstroken langs de west- zijde van de weg. Uit de voor U ten raadhuize ter inzage liggende stukken blijkt, dat het aanleggen van deze stroken en de verder daarmede gepaard gaande werk- zaamheden een bedrag zullen vorderen van f 13.200, Gelijktijdig met de aanleg van de parkeerstroken zal het trottoir voor het nieuwgebouwde postkantoor verbeterd worden. De kosten hiervoor kun- nen echter bestreden worden uit de gewone dienst van de begroting 1959. Om de voorgenomen werkzaamheden te kunnen uitvoeren blijkt het ver- volgens wenselijk, dat een viertal strookjes grond, n.l. voor de percelen Binnenweg nrs. 55, 93, 95 en 97, aan de gemeente wordt overgedragen. De resp. eigenaren hebben in principe toegezegd hun medewerking daartoe te zullen verlenen. Zodra overeenstemming is bereikt zal tot aanvaarding worden overgegaan. Wij zijn van mening, dat door de voorgenomen werken de veiligheid van het verkeer in de Binnenweg belangrijk wordt verbeterd en wij verzoeken U daarom, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, ons de nodige gelden daarvoor ter beschikking te stellen. Heemstede, 18 juni 1959. Burgemeester en wethouders van Heemsfede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 21