101 2e Afd. 25 juni 1959. STICHTING VAN EEN KLEUTERSCHOOL OP „DE GLIP". Aan de Raad, Hierbij delen wij U mede, dat Uw besluit van 29 januari 1959, no. 34 om over te gaan tot het stichten van een kleuterschool in de buurtschap ,,De Glip" op een terrein, gelegen aan de Troelstralaan hoek Dr. N. G. Pierson- straat door Gedeputeerde Staten van Noordholland is goedgekeurd bij besluit van 4 maart 1959 no. 10. De vereiste urgentieverklaring voor de bouw van de school is in ons bezitde school zal evenwel niet kunnen bestaan uit 2 werklokalen en een speellokaal, doch slechts 2 speel-werklokalen mogen bevatten. De directeur van openbare werken heeft een voorlopig plan voor de schooi op bovengenoemd terrein ontworpen. Bij het definitieve plan zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met de wensen van de Inspectrice van het kleuteronderwijs. Het plan omvat 2 speel-werklokalen, kamer voor het hoofd, welke ka- mer tevens dienst kan doen als dokterskamer, de benodigde toiletten, gar- derobe, een stalling voor rijwielen en autopeds en een schuurtje. Ook is gerekend op een behoorlijke speelplaats en op het aanleggen van tuintjes. Volgens door genoemde directeur opgemaakte begroting, welke met het plan voor de stichting voor U ten raadhuize ter inzage ligt, worden de bouwkosten, inclusief de kosten van Openbare Werken, van verwarming en terreinaanleg geraamd op 86.500, Voor meubilering, stoffering, vloerbedekking en verlichting is een be- drag van f 13.350,vereist terwijl voor ontwikkelingsmaterfiial en speel- werktuigen enz. f 7.500,benodigd is. De waarde van de grond, welke in het Grondbedrijf is ingebracht, is te stellen op 15,per vierkante meter of in totaal op 1670 x /15, 25.050,—. De totale kosten worden derhalve geraamd op 86.500,13.350, 7.500,— 25.050,— 132.400,—. Met de Inspeetrice van het kleuteronderwijs is reeds contact opgenomen, terwijls voorts de vereiste definitieve goedkeuringen voor de bouw en in- richting zijn aangevraagd. Teneinde de stichting der scbool zoveel mogelijk te bespoedigen, stellen wij U voor reeds thans het benodigde krediet ter be- schikking te willen stellen en het aangewezen terrein uit het Grondbedrijf te nemen. Het ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 18 juni 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 5