102 2e Afd. 25 juni 1959. MEUBILAIR EN BOEKEN SX.-ANTONIUS ULOSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k.parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier heeft onder dag- tekening van 15 juni 1959 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meubilair, boeken en hulpmid- delen ten behoeve van de St.-Antonius Uloschool aan de Burgemeester van Lennepweg. Het aantal leerlingen van het le leerjaar zal met ingang van de cursus 19591960 waarschijnlijk toenemen van 110 tot 120 en dat van het 2e leer- jaar van 70 tot 90, waarvoor de nodige boeken en hulpmiddelen behoren te worden aangeschaft. De kosten worden voorlopig beg:root op 3070, Het is de bedoeling een klas van genoemde school tijdelijk onder te bren- gen in een lokaal van de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan, omdat er in het schoolgebouw aan de Burgemeester van Lennepweg geen ruimte be- schikbaar is. Het lokaal van de Jacobaschool behoort daartoe te worden ingericht, waarvoor sets, bijpassend meubilair voor de leerkracht, een bordstelling, een kaartenstandaard en een papierbak nodig zijn. De totale kosten van inrichting worden begroot op 2664, Te zijner tijd worden ingevolge de wet de definitieve aanschaffingen en kostenramingen aan onze goedkeuring onderworpen. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stel- len wij U voor deze door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede, gezien de aanvraag d.d. 15 juni 1959 van het r.k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier om ten behoeve van de St.-Antonius Uloschool aan de Burgemeester van Lennepweg, op grond van artikel 72 der Lager-on- derwijswet 1920, de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meubilair, boeken en hulpmiddelen mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoerings- voorschriften daarvan; Heemstede, 18 juni 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 juni 1959.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 7