14 4e afd. 28 januari 1960. LEGESVERORDENING. Aan de Raad, Hierbij bieden wij U ter vaststelling aan een ontwerp-Legesverordening, ter vervanging van de Verordening tot heffing en invordering van een be- lasting onder de naam ,,leges", vastgesteld bij raadsbesiuit van 29 mei 1947, no. 38. In de eveneens hierbij gevoegde Memorie van toelichting is aangegeven op welke punten het ontwerp van de bestaande verordening afwijkt. De strekking van het ontwerp is in grote lijnen ais volgt weer te geven. De verordening zelf is aangevuid met bepalingen over invordering en be- roep (artt. 5 en 6); de regeling van de inning, betalingswijze en kwijting is soepeler geregeld (art. 4) en de van algemeen belang zijnde manifesta- ties e.d. zijn van leges vrijgesteld. Daarnaast zijn in de verordening enige technische wijzigingen aangebracht. Het Tarief, dat om praktische redenen niet meer in de tekst van de ver- ordening is opgenomen, heeft een duideiijker systematiek gekregen en is voorts aangevuld waar zulks. mede op grond van gewijzigde wettelijke voorschriften en in de praktijk ervaren lacunes, nodig of gewenst is ge- bleken. Enige punten zijn verduidelijkt, terwijl niet te motiveren verschillen in belastingheffing zijn opgeheven. Waar nodig zijn tarieven, die onmisken- baar te laag zijn om een redelijke tegemoetkoming te geven in de ver- leende diensten, opgetrokken. Over het aigemeen zijn de bestaande tarie- ven gehandhaafd. Uit het bovenstaande blijkt dat de thans aangeboden Legesverordening niet beoogt een nieuwe inkomstenbron aan te boren, maar een vollediger en waar nodig doorzichtiger belastingregeling te zijn dan de thans bestaan- de verordening geworden is. Afgezien van de verhoging van de bouwleges, betekenen de verhogingen siechts een vrij geringe inkomstenvermeerdering. Zo zou bij toepassing van het nieuwe tarief in de periode van oktober 1958 t/m september 1959 met uitzondering van de leges voor bouwvergunnin- gen in plaats van f 18.214,ongeveer f 19.750,aan leges zijn ont- vangen. De hierboven reeds aangeduide vrijstellingsbepaling zal er toe leiden dat, ondanks de strakker geformuleerde tariefbepalingen, aktiviteiten ten dienste van het algemeen belang ongehinderd kunnen worden voortgezet en ter hand genomen. Heemstede, 20 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 43