14 4e afd. 28 januari 1960. LEGESVERORDENING De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 januari 1960. gelet op de artikelen 277, lette j, juncto 269 van de gemeentewet; BESLUIT: vast te stellen de volgende VERORDENING OP DE HEFFING EN INVORDERING VAN LEGES (LEGESV ERORDENING) Tarieven Artikel 1 1. Ten behoeve van de gemeente worden leges geheven vol- gens het bij deze verordening behorende en daarvan deel uitmakende Tarief wegens de daarin vermelde stukken of verrichtingen. 2. De leges zijn verschuldigd, onverminderd de zegel- en re- gistratierechten waaraan de in het tarief genoemde stukken onderworpen zijn. Vrij- Artikel 2 stellingen Aan de heffmg van leges zijn met onderworpen a. stukken of verrichtingen ten behoeve van onvermogenden in hun persoonlijk belang, op behoorlijk bewijs van onver- mogen afgegeven of gedaan; b. stukken of verrichtingen ten behoeve van verenigingen of instellingen, indien de stukken of verrichtingen vereist zijn voor een werkzaamheid, welke direct gericht is op de bevor- dering van de openbare zedelijkheid, gezondheid of liefda- digheid dan wel van het gemeentelijk culturele leven; c. vergunningen of beschikkingen, welke uit anderen hoofde tot enige betaling in de gemeentekas aanleiding geven; d. stukken, nodig voor de ontvangst van pensioenen, lijfren- ten, wachtgelden, loon, bezoldiging of riddersoldij e. aan de belanghebbenden uit te reiken afschriften van be- slissingen op bezwaar- en verzoekschriften inzake aansla- gen in een der gemeentebelastingen; f. stukken en verrichtingen, door openbare besturen, ambte- naren of instellingen in het openbaar belang verzocht, met uitzondering van aan notarissen afgegeven verklaringen, vermeld in het Tarief onder II. K. Belasting- Artikel 3. pliehtige 1. De leges zijn verschuldigd door degene, die van de in het Tarief genoemde verrichtingen gebruik maakt of te wiens behoeve de daarin bedoelde stukken worden afgegeven. 2. Indien op grond van het bepaalde in het eerste lid meer dan één belastingplichtige valt aan te wijzen en één van deze het verschuldigde bedrag voldoet, is de ander belas- tingplichtige van de belastingschuld bevrijd.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 45