14 4e afd. 28 januari 1960. MEMORIE VAN TOE!.l( HTI.NO BEHORENDE BIJ DE LEGESVERORDENING. De „Legesverordening" met het daarbij behorende tarief wijkt op de navolgende punten af van de Verordening tot heffing en invordering van een belasting onder de naam van „leges", vastgesteld bij raadsbesluit van 29 mei 1947, no. 38: LEGESVERORDENIN G Behalve enige niet van principieel belang zijnde technische wijzigingen zijn de navolgende bepalingen opgenomen c.q. gewijzigd: art. 2. sub b Deze vrijstellingsbepaling is thans opgenomen en is vooral van belang nu in het Tarief uitdrukkelijker dan voorheen in beginsel alle stukken en verrichtingen aan leges zijn onderworpen. art.4 De inning en betalingswijze der legesgelden alsmede de wijze van kwij- ting zijn enigszins soepeler geregeld waardoor een betere aanpassing aan de behoeften van de praktijk kan worden verkregen. artt. 5 en 6 Bepalingen terzake van invordering en beroep komen in de oude veror- dening niet voor. TARIEF Het Tarief is thans systematisch ingedeeld in twee rubrieken t.w. I. Vergunningen, ontheffingen, enz. II. Administratieve diensten. Binnen deze rubrieken is de alfabetische volgorde aangehouden. I. A. De leges zijn verhoogd van f 5,tot f 10,Het nieuwe tarief beoogt een billijker vergoeding te verkrijgen voor de vele arbeidsuren en for- mulieren die aan het verlenen van Drankwetvergunningen en -verloven moeten worden besteed. Op grond van dezelfde motieven is thans een tarief voor wijziging en overschrijving van akten ingevoerd. Voor de legesheffing voor dansvergunningen zij verwezen naar de toelichting bij I. G. B. Het tarief is verhoogd van f 10,tot f 12,50 uit dezelfde overwegingen als ten aanzien van de sub A genoemde verhoging zijn vermeld. D. Voor de hier bedoelde stukken zijn op grond van de huidige verordening geen leges verschuldigd. Aangezien geen reden bestaat deze stukken in tegenstelling tot andere vergunningen legesvrij af te geven, zijn ze thans in het tarief opgenomen. Gezien de administratieve procedure die aan het verlenen van een vergunning voorafgaat is een bedrag van f 5,zelfs aan de lage kant. Aangezien echter de vergunningen, anders dan de vergunningen genoemd onder A, B en E, voor een bepaalde tijd,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 57