2e Afd. IN DE NAASTE TOEKOMST NOODZAKELIJK UIT TE VOEKEN BELANGRIJKE WERKEN. Aan de Raad, In de raadsvergadering van 25 juni 1959 hebben wij U toegezegd een overzicht te zullen verstrekken van in de naaste toekomst noodzakelijk uit te voeren belangrijke werken. Wij hebben toen, evenals reeds in vorige vergaderingen, duidelijk naar voren gebracht, dat het buitengewoon moei. lijk is een zodanige lijst samen te stellen, niet omdat er geen objecten zijn, die om uitvoering vragen, maar wel omdat de volgorde moet worden be- paald, waarin de uitvoering zal moeten plaats hebben. Wanneer geld geen rol speelde zou dit gemakkelijk genoeg zijn. Er zou dan zelfs geen urgentielijst nodig zijn; wij zouden immers zonder meer doen uitvoeren wat wij wenselijk achtten. Zo is het echter niet. Het ontbre- ken van de nodige middelen maakt het daarom nodig, dat een programma wordt opgesteld waaruit blijkt hoe, over een aantal jaren verdeeld, hetgeen nodig is zal worden tot stand gebracht. Een lijst, die de werken met 1, 2, 3 enz. genummerd zou aangeven, is niet mogelijk, omdat verschillende objecten tegelijkertijd zullen moeten'worden aangepakt. De vraag of de bouw van een kleuterschool eerder moet plaats hebben dan b.v. de uitbreiding van het elektrisch kabelnet is niet te beant- woorden, omdat dit objecten zijn die niet vergelijkbaar zijn. Het uitbreiden van het kabelnet zal immers moeten gebeuren zodra dat nodig blijkt te zijn. Zulks zal ook het geval zijn met het bouwrijp maken van terreinen. De daarin te investeren bedragen zullen immers toch weer terugvloeien via de koopsommen na overdracht der terreinen. Eveneens zal overgegaan moeten worden tot vervanging van zaken, die versleten zijn. De noodzaak zal in die gevallen de enige beslissende factor zijn. Een en ander heeft ons tot het inzicht gebracht, dat een urgentielijst dient beperkt te blijven tot die dringend nodige objecten, waarvan de uitvoering om financiële redenen tot heden geen aanvang kon nemen, alsmede tot die waarvan de uitvoering over verschillende jaren kan worden verdeeld. Uitgaande van dit standpunt komen naar onze mening thans voor plaat- sing op de urgentielijst in aanmerking de navolgende objecten: Gebouwen Uitbreiding Raadhuis Vervanging politiebureau Uitbreiding en verbouw gebouw gemeentebedrijven Uitbreiding gebouw voor Openbare Werken en vervanging houten lood- sen Bouw lagere school aan de Glip Vervanging Voorwegschool Bouw sportzaal Uitbreiding verversingshuis Vernieuwing elektrische bedrading in de oudere gemeentegebouwen en scholen en in een groot aantal woningen gesticht door of in beheer gegeven aan woningbouwverenigingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 5