2e afd. 28 januari 1960. 20 28 januari 1960. ONDEBHOÜD GASHOUDERS. Aan de Raad, In de loop van het vorige jaar is gebleken, dat de bescherming van de gashouders tegen corrosie van het ijzerwerk op verscheidene plaatsen veel te wensen overliet. Ten einde te voorkomen, dat aantasting van het ijzerwerk tot kostbare reparaties zou kunnen leiden dienden dus tijdig de nodige voorzieningen te worden getroffen. Aangezien omtrent de beste wijze van behandeling onder de deskundigen geen eenstemmigheid bestaat en met de uit te voeren werkzaamhelen een vrij belangrijk bedrag gemoeid is, hebben wij gemeend goed te doen hier- over het advies in te winnen van het Gasinstituut der Vereniging van Een- ploitanten van Gasbedrijven. Uit dit advies, hetwelk voor U bij de stukken ter inzage ligt, blijkt o.m. dat ontroesten door middel van zandstralen of een soortgelijke behandeling onnodig kostbaar wordt geacht doch dat dit het best kan geschieden door middel van schrapers en roterende staalbor- stels of schijven. Voor bescherming van de telescoopwanden, de klokken en de onderzijde van de bordessen wordt blijkens het advies de voorkeur gege- ven aan het gebruik van wolvet. Met het, voor zover noodzakelijk, opnieuw roestvrij maken en van een nieuwe beschermende verfhuid voorzien van de beide gashouders alsmede het aanbrengen van een laag wolvet op de daarvoor in aanmerking komen. de gedeelten, overeenkomstig het advies van het Gasinstituut, zal een be- drag van in totaal f 22.500,gemoeid zijn. In de gewone dienst der be- groting voor het gasbedrijf voor 1960 werd op een uitgave van f 7500, voor dit doel gerekend. Ten tijde van het opmaken dezer begroting werd er n.l. van uitgegaan, dat een gedeelte der werkzaamheden reeds in 1959 zou kunnen worden uitgevoerd. Nu dit niet mogelijk is gebleken zullen de vol- ledige kosten ten laste van de dienst 1960 moeten worden gebracht. De aanvankelijke raming van f 7500,zal dus met een bedrag van f 15.000, dienen te worden verhoogd. Wij stellen Uw College voor laatsgenoemd bedrag te onzer beschikking te stellen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 20 januari 1960. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de Commissie voor de Bedrijven; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de gewone dienst der be- groting 1960 voor het gasbedrijf een krediet van f 15.000,besehikbaar te stellen voor het verricht^n van onderhoudswerk aan de gashouders. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 januari 1960. De secretaris, zitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 71