2e Afd. Sportparken. Bouw van nieuwe staantribunes. De staantribunes, welke reeds sedert 1932 in gebruik zijn, beginnen ern- stige gebreken te vertonen, zodat geleidelijk aan tot vernieuwing moet worden overgegaan. Het ligt in het voornemen om, indien nodig, de vier staantribunes in een periode van 4 5 jaar door nieuwe te vervangen. Wegen. Verbetering Lanckhorstlaan. Het verkeer over deze laan wordt steeds intensiever, hetgeen tot gevolg heeft, dat deze weg ook steeds slechter wordt. Hoe langer de aanleg van de oostelijke noord-zuid-verbinding op zich laat wachten, hoe dringerder het nemen van maatregelen tot verbetering van de Lanekhorstlaan wordt. Aangezien het zich niet laat aanzien, dat de oostelijke nood-zuid-verbin- ding er binnen enkele jaren komt, achten wij het noodzakelijk de Lanck- horstlaan spoedig te verbreden en te verbeteren en wel vöördat het wegdek geheel in puin is gereden. Wanneer dat eenmaal heeft plaats gehad moet toch tot verbetering worden overgegaan en zullen de kosten nog hoger zijn dan thans reeds het geval is. Verbetering Zandvoortselaan. De verbetering van de Zandvoortselaan is inderdaad noodzakelijk. Een verbreding van deze laan heeft echter weinig zin zolang de hoek Zand- voortselaanA.sterkade niet is verruimd. Wij behoeven U niet te zeggen dat ons college ook aan deze aangelegenheid zijn bijzondere aandacht schenkt. Verbetering Valkenburgerlaan en aanleg Glipper Dreef. De Valkenburgerlaan, zuidelijk van het Valkenburgerplein, en de Glipper Dreef zijn noch wat breedte noch wat fundering betreft berekend op het zware verkeer dat daar sedert jaren langs gaat. Verbreding en verbete- ring van deze wegen is dan ook dringend nodig. Dit werk ineens uit te voeren zou te kostbaar zijn en naar onze mening, ook niet noodzakelijk. Spreiding van dit werk over b.v. 4 jaar, waardoor jaarlijks 400 450 m weg in orde gemaakt zou kunnen worden, is zeer goed mogelijk. Het eerste komt voor uitvoering in aanmerking het gedeelte Valkenburgerplein tot Sportparklaan 450 m; daarna het gedeelte Sportparklaan tot ingang Groenendaal 400 m; vervolgens het gedeelte ingang Groenendaal tot dr. Schaepmanlaan 400 m en tenslotte het gedeelte dr. Schaepmanlaan tot vaart bij Höcker 400 m. Verbreding en verbetering wegdek Leidsevaartweg zuidelijk van de Am- sterdamse Waterleiding. Hoewel uitvoering van dit werk op zichzelf wenselijk is, menen wij dat dit werk, nu nog zoveel urgente werken uitgesteld moeten worden, voor- lopig buiten beschouwing kan worden gelaten. Opperviakte-behandeling Heemsteedse Dreef. Deze zeer intensief bereden weg moet het noodzakelijk onderhoud regel- matig hebben om verder verval te voorkomen. Telkens zullen de nodige gelden voor dit doel beschikbaar moeten worden gesteld.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 9