38 4e Afd. 25 februari 1960. AANSCHAFFING GATSO-METER. Aan de Raad, Ten einde een effectieve controle op overschrijding van de sedert kort ingevoerde maximum snelheid voor motorrijtuigen in de bebouwde kom mogelijk te maken blijkt het noodzakelijk, dat het controlerend politie- personeel de beschikking krijgt over een automatisch controle-middel. Tot nu toe wordt de controle in onze gemeente uitgevoerd door middel van chronometers, waarbij voor iedere controle drie man nodig zijn. De resultaten zijn desondanks niet bevredigend. Dit vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit, dat de mate van nauwkeurigheid bij de gevolgde methode in sterke mate afhankelijk is van subjectieve waarnemingen en dat, tengevolge van de onvermijdelijke traagheid van het menselijk reage- ren, het maken van foutieve berekeningen niet voorkomen kan worden. Hierin kan op afdoende wijze verbetering worden gebracht door inscha- keling van een middel tot snelheidsbepaling, waarbij menselijke handelin- gen overbodig zijn. De zeer hoge prijs heeft tot dusverre de aanschaffing van reeds in de handel zijnde controlemiddelen belet. Zoals U uit persberichten reeds vernomen zult hebben heeft evenwel onlangs een inwonei van Bloemendaal, de bekende coureur M. Gatsonides, een controlemiddel Gatsometer genaamd uitgevonden, dat door de justitie als wettig bewijsmiddel tegen overtreden aanvaard is en waarvan de aanschaffingsprijs in verhouding tot andere automatische controlemid- delen zeer laag is t.w. f 1320,inclusief een 12-volts accu en 100 meter verlengkabel. Wij achten het bovendien een factor van betekenis, dat de aanschaffing van een dergelijk apparaat naast een doelmatiger werk- wijze een verlichting van de arbeid van het personeel bij de politie tot gevolg heeft. De Gatsometer kan n.l. op eenvoudige wijze door één man worden bediend. Onder mededeling, dat de op deze aankoop betrekking hebbende stukken voor U ten raadhuize ter inzage liggen, stellen wij U voor tot aanschaffing over te gaan door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 februari 1960; burgemeester en wethouders, ten laste van de gewone dienst der gemeen- tebegroting, een krediet te verlenen groot/1320,— ten behoeve van de aan- schaffing van een Gatsometer met toebehoren. Heemstede, 17 februari 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: Gediian ter openbare raadsvergadering van 25 februari 1960, Hé' secretaris, D«ajiOû£zitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 33