27 2e afd. 25 februari 1960 GYMNASTIEKMATERIAAL ST. ALOYSIUSSCHOOL. Aan de Raad, Het r.k. parochiaal Kerkbestuur van O.L. Vr. Hemelvaart, alhier, heeft onder dagtekening van 9 december 1959 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van gymnastiek- materiaal en van een opbergkast daarvoor ten behoeve van de St. Aloysius- school aan de Molenwerfslaan. Ook de leerlingen van de v.g.l.o. afdeling van die school alsmede die van de naastgelegen St. Augustinusschool maken gebruik van het gymnastieklokaal van de St. Aloysiusschool. De aanschaffingen betreffen: 1. een zesdelige springkast; 2. een brug; 3. een stel springstaanders; 4. een Zweedse springplank; 5. een turnmat; 6. klein materiaal (touwen, ballen, palen). Bovengenoemd materiaal is niet aanwezig terwijl voor het geven van behoorlijk gymnastiek-onderwijs aanschaffing nodig is. De kosten van aanschaffing zijn door het bestuur begroot op rond f 2250,Te zijner tijd wordt ingevolge de wet de definitieve kosten- raming aan onze beoordeling onderworpen. Aangezien voorts bij inwilli- ging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze door vast- stelling van bijgevoegd ontwerp-besluit in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 9 december 1959 van het r.k. parochiaal Kerk- bestuur van O.L. Vr. Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstelling van gel- den krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aansehaffen van gymnastiekmateriaal en van een opbergkast ten behoeve van de St. Aloysiusschool; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoerings- voorschriften daarvan; de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 2,5 februari 1960. Heemstede, 27 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren, l.s. BESLUIT:

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 7