57 2e afd. 31 maart 1960 De deelnemer verbindt zich hem gedane aanbiedingen tot levering van afstandsgas ter kennis van G.N.N. te brengen. G.N.N. verbindt zich indien de deelnemer daartoe de wens te kennen geeft, deelnemer naar beste weten in te lichten omtrent de bestaande en toekomstige situatie op de gasmarkt en met name omtrent de moge- lijkheden, welke G.N.N. na raadpleging van N.G.M. ziet ter bevrediging van een bestaande of toekomstige gasbehoefte binnen het gebied van G.N.N. G.N.N. verbindt zich, indien de deelnemer daartoe de wens te kennen geeft, haar bemiddeling te verlenen bij het opvangen van een tijdelijk gastekort tengevolge van een noodtoestand. De deelnemer verbindt zich aan G.N.N. die gegevens te verschaffen, welke G.N.N. nodig oordeelt voor een doelmatige coördinatie van de gasvoorziening in haar gebied met uitsluiting van de distributie. De deelnemer verbindt zich, op verzoek van G.N.N. aan andere deel- nemers bijstand te verlenen in noodgevallen indien hij daartoe in staat is en tegen vergoeding van de werkelijke kosten. De deelnemer verplicht zich niets te doen of na te laten, dat in strijd is met de verplichtingen, welke G.N.N. krachtens overeenkomst met N.G.M. op zich heeft genomen. Artikel 4 Algemene bepalingen De deelnemer verbindt zich jaarlijks in de exploitatiekosten van G.N.N. bij te dragen naar evenredigheid van de hoeveelheid door deel- nemer binnen het eigen distributie/verzorgingsgebied in het net af- geleverde hoeveelheid gas in omgerekend op 4 Mcal. Van het aan- t tal afgeleverde ^im'1 gas zal binnen een maand na afloop van elk 'kalenderjaar mededeling worden gedaan aan G.N.N. Het door deelnemer aan G.N.N. verschuldigde bedrag zal binnen twee maanden na afloop van elk kalenderjaar ter kennis van deelnemer wor- den gebracht en binnen drie maanden na afloop van dat kalenderjaar worden voldaan. Eventueel op basis van geraamde cijfers gestorte voor- lopige bijdragen zullen bij het voldoen van de definitieve bijdragen worden verrekend. 2. Wijziging van deze overeenkomst zal slechts kunnen plaats vinden, indien alle deelnemers in G.N.N. hieraan hun goedkeuring hechten. 3. Deze overeenkomst heeft geen betrekking op de distributie. Op dit ge- bied blijft de deelnemer volledig autonoom. Artikel 5 Duur der overeenkomst De overeenkomst wordt aangegaan te rekenen met ingang van 7 juli 1959 voor de tijd van 10 jaar. Wanneer zij niet 2 jaar voor het verstrijken van de termijn door een van beide partijen wordt opgezegd, wordt zij ge- acht telkenmale voor 5 jaar te zijn verlengd. De overeenkomst vervalt van rechtswege, indien deelnemer zijn hoe- danigheid van aandeelhouder in G.N.N. verliest. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 31 maart 1960. rzitter, De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 43