75 2e afd. 28 april 1960. AANSCHAFFÏMG MEUBILAIÏt, GEREEDSCHAP EN MATERIAAL HANDENARBEID VOOR DE DE LA SALLE V.G.L.O. SCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart alhier heeft onder dagtekening van 8 april 1960, een aanvraag ingediend om ten behoeve van de De la Salle v.g.l.o. schooi (voorh. St. Aloysiusschool v.g.l.o.- afdeling) aan de Molenwerfslaan 7, op grond van artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvan- gen voor het aanschaffen van meubilair, gereedschap en materiaal. Het aantal leerlingen is toegenomen van 55 tot 84, terwijl slechts voor 55 leerlingen eigen meubilair (sets) aanwezig is. De school behelpt zich met geleende banken, die behoren te worden teruggegeven en bovendien niet erg geschikt zijn voor de leerlingen van genoemde school. Wegens toename van het aantal leerlingen is de inrichting voor het vak handenarbeid, dat op de rooster van lesuren een zeer voorname plaats in- neemt, thans niet meer voldoende en zeer eenzijdig. Dat vak omvat slechts papierarbeid, kleiwerk, lichte houtarbeid en draadwerk. Het schoolbestuur wil daaraan uitbreiding geven door ook andere tech- nieken zoals zakmeswerk, pitriet, raffia, kartonarbeid, linoleumsnede, boek- binden, mozaïkwerk enz. te laten onderwijzen. Om dat te kunnen doen is het nodig om behalve enig materiaal ook een boormachine, die onontbeer- lijk is bij de houtarbeid en een snijmachine voor papierarbeid, kartonar- beid en boekbinden aan te schaffen. Het gebruik van die machines spaart, vooral voor de leerkrachten, veel tijd uit. Het bestuur raamt de kosten van aanschaffing van het meubilair, waar- onder een opbergkast, op rond /2755,van de boormachine met mate- riaal op rond 890,en van een gebruikte snijmachine op 350,is in totaal 3995, Voor deze aanschaffingen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stel- len wij U voor deze in te willigen door vaststelling van bijgevoegd ont- werp-besluit. Heemstede, 13 april 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 101