75 2e afd. 28 april 1960. 76 BOUW VAN 46 WONINGWETWONINGEN IN BE KIVIEBENBUURT. Aan de Raad, Nu het voor onze gemeente beschikbare contingent woningwetwoningen voor het jaar 1960 bekend is geworden hebben wij ons beraden omtrent een spoedige realisering van deze toewijzing. Daar de beschikbare bouwrijpe grond aan de westzijde van de Glipper Dreef binnenkort geheel bebouwd zal zijn dient te worden overgegaan tot verwezenlijking van het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Plan Rivieren- buurt". Daartoe heeft de architect J. Stapensea te Haarlem in onze op- dracht een plan ontworpen voor de bouw van 46 woningwetwoningen op een terrein gelegen tussen de bestaande Rivierenbuurt en de Leidsevaart. Dit plan, dat door de welstandscommissie is goedgekeurd, omvat in totaal 46 eengezinswoningen, onderverdeeld in 15 woningen type A met 9 slaap- plaatsen (4 slaapkamers), 11 woningen type C met 6 slaapplaatsen (3 slaapkamers) en 20 woningen type C 1 met 7 slaapplaatsen (3 slaapka- mers). Bij het type A is de 4e slaapkamer ondergebracht in de kapruimte; bij de typen C en C 1 wordt de kapruimte alleen voor berging benut. Bij alle woningen is in de doucheruimte een lavet geprojecteerd in de plaats van een vaste wastafel, wat voor jonge gezinnen zeer praktisch kan worden geacht. Wij stellen U voor rijksvoorschotten ingevolge de woningwet aan te vragen voor de financiering van deze woningen en om een jaarlijkse bij- drage uit 's Rijks kas te verzoeken op grond van de Bijdrageregeling wo- ningwetbouw 1950. De stichtingskosten worden geraamd als volgt: Grondkosten 127.608, Bouwkosten 811.089, r- Aan de hand van deze kosten kan de huurprijs voorlopig berekend wo den op gemiddeld 16,80 per week. Wij stellen U voor, voor deze woningen gemeenschappelijke voortuinen aan te leggen, waardoor een beter geheel wordt verkregen terwijl het aanzien van het complex hiermede zeer is gebaat. De aanlegkosten van deze voor- tuinen en van het binnenplantsoen zijn in de grondkosten begrepen. In de onderhoudskosten zal door de huurders een bijdrage verschuldigd zijn van 0,60 per week. Op grond van het vorenstaande bieden wij U hierbij een ontwerp-besluit tot stichting van de woningen ter vaststelling aan. Heemstede, 13 april 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 103