78 4e afd. 28 april 1960. VEKWARMINGSINSTALLATIE „DE PKINCEHOF" Aan de Raad, Bij Uw besluit van 17 december 1953, no. 111 werd ons college een kre- diet beschikbaar gesteld voor het stichten van een wijkgebouw op de Glip. Het betreffende gebouw ,,de Princehof" werd - nu al weer 5 jaar geleden met enig feestelijk vertoon in gebruik gesteld. Wij hebben de gang van zaken met betrekking tot dit gebouw in de afge- lopen jaren nauwlettend gadegeslagen en daarbij is ons gebleken, dat de belangstelling daarvoor, mede door de voortgaande bebouwing in deze buurt, zich op bevredigende wijze blijft ontwikkelen. Hoewel dit enerzijds redenen tot tevredenheid geeft is hieraan anderzijds een bepaald facet verbonden, dat tot ingrijpen noopt. De kosten van ver- warming van het gebouw bedroegen n.l. over het afgelopen jaar ruim f 1800,en maakten bijna de helft van de totale exploitatielasten uit. De oorzaak hiervan moet naar onze mening gezocht worden in het aanwenden van een voor verwarming van dit gebouw niet geschikte soort brandstof n.l. gas. Wij hebben daarom doen nagaan op welke wijze in de bestaande situatie verbetering kan worden verkregen. Daarbij is gebleken, dat de toepassing van een volautomatische oliestookinstallatie de jaarlijkse kosten van ver- warming van de Princehof tot de helft zal terugbrengen. Wij achten dit een zodanige verbetering, dat het ons verantwoord voorkomt de bestaande in- stallatie voor gasverwarming te doen vervangen door een volautomatische oliestookinstallatie. De kosten van deze vervanging met inbegrip van de aanschaffing en plaatsing van een tank met een inhoud van 3000 liter en de bijkomende werken worden geraamd op totaal f 5900,—. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen ten raadhuize voor U ter inzage. Wij stellen U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit ons het benodigde krediet te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 23 maart 1960; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot f 5900,ten behoeve van de vervanging van de gasverwarmingsinstallatie in „de Princehof" door een volautomatische oliestookinstallatie, inclusief het plaatsen van een tank met een inhoud van 3000 Iiter en bijkomende werkzaamheden b. het sub a aangegeven bedrag af te schrijven in 10 jaar. Heemstede, 23 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. fedaan ter openbare raadsvergadering van 28 april 1960. irzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 109