58 2e afd. 28 april 1960. dienst gehoord, het belang van de dienst het onvermijdelijk maakt dat het vakantieverlof of het aaneengesloten gedeelte daarvan wordt geno- ten in de maanden oktober t/m april, kan de duur van het vakantiever- lof of het aaneengesloten gedeelte daarvan met 1/3 worden verlengd. Artikel 38. 1. Verleend vakantieverlof kan worden ingetrokken, wanneer dringende redenen van dienstbelang zulks noodzakelijk maken. In zodanig geval komt een dag, waarop de ambtenaar dientengevolge slechts gedeeltelijk vakantieverlof genoot, niet in aanmerking bij het berekenen van het aantal genoten dagen. 2. Indien de ambtenaar ten gevolge van de intrekking van het vakantie- verlof geldelijke schade lijdt, wordt deze schade hem vergoed. Artikel 39. 1. Tenzij de belangen van de dienst zich daartegen verzetten, wordt aan de ambtenaar door het hoofd van dienst en aan het hoofd van dienst door burgemeester en wethouders buitengewoon verlof met behoud van het genot van zijn bezoldiging verleend: a. voor de uitoefening van kiesrecht, voor zoveei dit niet in vrije tijd kan geschieden of verzetting van dienst niet mogelijk is; b. voor het voldoen aan een wettelijke verplichting, tenzij deze is ont- staan door schuld of nalatigheid van de ambtenaar en voor zoveei zulks niet in vrije tijd kan geschieden of verzetting van dienst niet mogelijk is; c. voor het bijwonen van vergaderingen of zittingen van of het ver- richten van werkzaamheden voor publiekrechtelijke colieges, waarin de ambtenaar is benoemd of verkozen, en voor zoveel zulks niet in vrije tijd kan geschieden; d. voor het bijwonen van algemene vergaderingen van vakverenigin- gen, of, voor zover het algemene organisaties betreft, welke ook an- dere groepen van ambtenaren dan gemeentepersoneel organiseren, voor het bijwonen van algemene vergaderingen van een Iandelijké vakgroep van gemeentepersoneel, indien de ambtenaar lid van het hoofdbestuur, bestuurslid ener landelijke vakgroep of afgevaardig- de van een afdeling is, met dien verstande, dat van elke afdeling voor iedere 50 leden of gedeeite daarvan, aan ten hoogste 2 afgevaar- digden, tot een maximum van 10 afgevaardigden, verlof wordt ver- leend; e. voor het bijwonen van ten hoogste 6 hoofdbestuursvergaderingen in- dien hij lid is van het hoofdbestuur, van ten hoogste 6 bondsraad- of bestuursraadsvergaderingen, indien hij lid is van de bonds- of be- stuursraad, en van ten hoogste 6 groepsraadsvergaderingen, indien hij lid is van een landelijke groepsraad, alles per kalenderjaar; f. voor het bijwonen van één algemene vergadering van de centrale or- ganisatie, waarbij de vakvereniging van de ambtenaar is aange- sloten, indien hij als vertegenwoordiger van zijn vakvereniging aan die vergadering deelneemt; g. voor het bijwonen van vergaderingen van commissies voor georgani- seerd overleg, medezeggenschaps- en werkclassificatie-commissies; h. voor het deelnemen aan examens, welke voor het ambt, dat de be- trokkene bekleedt, van belang moeten worden geacht;

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 18