58 2e afd. 28 april 1960. houders worden verleend in de gevalien, waarin zij oordelen, dat daar- toe aanleiding bestaat. 4. Indien het verlenen van buitengewoon veriof, als bedoeld in het eerste üd, onder c, voor de dienst vervangingskosten ten gevolge heeft, worden deze kosten voor de helft ten laste van de ambtenaar gebracht. Artikel 40. Behoudens in dringende gevallen moet buitengewoon verlof ten minste 24 uren tevoren worden aangevraagd bij de autoriteit, die bevoegd is dat verlof te verlenen. Indien de ambtenaar, die niet vooraf een aanvraag daar- toe heeft gedaan, ten genoegen van bedoelde autoriteit aantoont, dat hij daartoe geen gelegenheid heeft gehad en dat er voor zijn afwezigheid ge- gronde redenen bestonden, wordt deze beschouwd als buitengewoon veriof met behoud van het genot van zijn bezoldiging. Artikel 41. Het krachtens artikel 39 verleend verlof wordt niet in mindering ge- bracht van het vakantieverlof, behoudens in het geval, bedoeld in het derde lid van dat artikel, indien zulks, bij het verlenen van dat verlof, is bepaald. Artikel 42. 1. Burgemeester en wethouders kunnen, indien daartoe naar hun oordeel termen bestaan, aan een ambtenaar op diens verzoek, al dan niet met behoud van het genot van gehele of gedeeltelijke bezoldiging en al dan niet onder bepaalde nadere voorwaarden, verlof verlenen. Verioven van langer dan een jaar worden in elk gevai buiten genot van bezoldiging verleend, tenzij het verlof in het openbaar belang gegeven wordt. 2. Aan de ambtenaar, benoemd tot bezoldigd bestuurder ener organisatie van ambtenaren, kunnen burgemeester en wethouders op zijn verzoek verlof buiten genot van bezoldiging verlenen voor de duur van de ver- vulling der functie, evenwel slechts voor ten hoogste 2 jaren. Artikel 43. 1. Aan de gehuwde vrouwelijke ambtenaar wordt, indien zij in staat van zwangerschap verkeert, verlof met behoud van bezoldiging verleend. Dit verlof gaat ten minste 6 weken voor de te verwachten bevalling in en eindigt ten hoogste 6 weken na de bevalling. 2. Ingeval de gehuwde vrouwelijke ambtenaar ten gevolge van zwanger- schap of bevalling verhinderd is haar betrekking waar te nemen voor of na de in het vorige lid bedoelde verloftijd, zijn de bepalingen van het volgende hoofdstuk op haar van toepassing. 3. Aan het einde van haar zwangerschapsverlof, dan wel nadat de verhin- dering, bedoeld in het tweede lid, om haar betrekking waar te nemen, tengevolge van de bevalling, heeft opgehouden, heeft de gehuwde vrou- welijke ambtenaar, indien haar kind in leven is, recht op langdurig verlof zonder behoud van bezoldiging tot een tijdstip, vallende ten hoogste een jaar na de geboorte van het kind. 4. Aan de gehuwde vrouwelijke ambtenaar, die een borstkind heeft en hiervan aan het hoofd van dienst heeft kennis gegeven wordt gelesren- heid gegeven haar kind te zogen. HOOFDSTUK VI. Aanspraken in geval van ziekte. Artikel 44. 1. Onverminderd het bepaalde in de artikelen 45 en 46, geniet de ambte-

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 20