58 2e afd. 28 april 1960. geval, terzake waarvan zij rechten tegenover derden kunnen doen gel- den. 2. Indien in de gevallen, bedoeld in het eerste lid, de ambtenaar, de ge- wezen ambtenaar, of hun nagelaten betrekkingen hun reehten tegen- over derden terzake van schade uit het ongeval aan de gemeente cede- ren, worden zij alsnog in het genot gesteld van overeenkomstig het be- paalde in dit hoofdstuk vastgestelde bedragen. 3. Onder schade wordt voor de toepassing van het tweede lid geen andere schade verstaan, dan die, waarop de in dat lid bedoelde bedragen betrek- king hebben. 4. Indien de gemeente terzake van de door voornoemde cessie verkregen rechten een burgerrechtelijke vordering instelt, worden de kosten, welke uit het rechtsgeding voor de gemeente voortvloeien, niet op de ambte- naar, gewezen ambtenaar of hun nagelaten betrekkingen verhaald. Artikel 59. 1. In uitkering wegens ziektekosten van ambtenaren wordt voorzien door deelneming der gemeente aan de gemeenschappelijke regeling, aange- gaan door gemeenten in de provincie Noordholland, waarbij is ingesteld het instituut ziektekostenvoorziening voor ambtenaren in dienst dier gemeenten. Onder ambtenaren kunnen gewezen ambtenaren worden be- grepen. 2. De ambtenaar, met uitzondering van hem, die blijkens een schriftelijke mededeling van burgemeester en wethouders naar hun oordeel een ne- venbetrekking bekleedt, is verplicht aan de in het eerste lid bedoelde voorziening deel te nemen. Van deze verplichting kunnen burgemeester en wethouders op zijn verzoek ontheffing verlenen aan de ambtenaar, die tegen deze deelneming gewetensbezwaren heeft. 3. De kosten van deze voorziening worden door de gemeente en de ambte- naar gelijkelijk gedragen. De bijdrage van de ambtenaar wordt op zijn bezoldiging ingehouden; zij wordt geregeld bij de gemeenschappelijke regeling, bedoeld in het eerste lid. Burgemeester en wethouders kunnen omtrent de inhouding nadere regelen stellen. Artikel 60. 1. Ten aanzien van de ambtenaar, die aan tuberculose lijdt, wordt in acht genomen dat hij, in afwijking in zover van het bepaalde bij artikel 44, in elk geval gedurende de eerste drie jaren van de tijd dat hij wegens ziekte verhinderd is zijn dienst te verrichten, zijn volle bezoldiging ont- vangt. 2. Het bepaalde in het vorige lid is niet van toepassing op de ambtenaar, die gedurende zijn diensttijd heeft geweigerd zich te onderwerpen aan een vanwege de gemeente voor het personeel gehouden röntgenologisch onderzoek op tuberculose, tenzij de ambtenaar ten hoogste 3 maanden vöör dit onderzoek aan een ander röntgenologisch onderzoek onderwor- pen is geweest en hij hiervan een schriftelijk bewijs kan overleggen. Artikel 61. 1. Aan een ambtenaar, die een hoofdbetrekking bekleedt in dienst der ge- meente, worden vergoed de in enig tijdvak van ten hoogste een kalen- derjaar te zijnen laste blijvende, naar het oordeel van burgemeester en wethouders redelijk gemaakte kosten voor verrichtingen en leveringen voor zich en zijn gezin, vallende onder de voorziening, bedoeld in arti- kel 59 zulks voor zover die kosten tezamen met de voor de deelneming in deze voorziening verschuldigde bijdrage een bedrag overschrijden van 4 van zijn bezoldiging.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 26