58 2e afd. 28 april 1960. Artikel 88. De ambtenaar is, indien burgemeester en wethouders dit bepalen, ver- plicht zich voor een bijzondere vakopleiding beschikbaar te stellen of enig ander onderwijs te volgen. De daaraan verbonden kosten komen ten laste van de gemeente. Artikel 89. De ambtenaar kan aanspraak doen gelden op een tegemoetkoming in kosten van studie, voor zover deze naar het oordeel van burgemeester en wethouders voor de dienst van belang geacht moet worden, krachtens daarvoor bij afzonderlijke verordening vastgestelde bepalingen. Artikel 90. 1. De ambtenaar is verplicht zich te gedragen naar de maatregelen van orde, die ten aanzien van het verblijf in de dienstlokalen, dienstgebou- wen, dienstterreinen of op het werk zijn gesteld. 2. Aan de ambtenaar kan door of namens burgemeester en wethouders de toegang tot de dienstiokalen, dienstgebouwen, dienstterreinen of het werk, dan wel het verblijf aldaar worden ontzegd. 3. Hij is verplicht zich te onderwerpen aan een door of namens burge- meester en wethouders gelast onderzoek aan zijn lichaam of van zijn kleding of van zijn aldaar aanwezige goederen. Degene, op wiens last het onderzoek plaats heeft, neemt de nodige maatregelen, ten einde daarbij niet redelijke en niet behoorlijke bejegening te voorkomen. Artikel 91. Het is de ambtenaar verboden gedurende de werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren. Artikel 92. 1. De ambtenaar kan wegens buitengewone toewijding, bijzonder loffelijke dienstverrichting en ambtsjubilea overeenkomstig de volgende leden worden beloond. 2. De beloningen zijn bij buitengewone toewijding en bij bijzonder loffe- lijke dienstverrichting a. tevredenheidsbetuiging; b. extra verlof; c. gratificatie; d. buitengewone verhoging van bezoldiging op de voet van de in arti- kel 17 bedoelde verordening. 3. De beloning is bij 25-, 40- of 50-jarige diensttijd in overheidsdienst een gratificatie gelijk aan een bedrag, overeenkomende met de bezoldiging onderscheidenlijk over 14I en 1 maand. Burgemeester en wethouders kunnen met betrekking tot deze diensttijd en gratificatie nadere regelen vaststellen. HOOFDSTUK VIII. Disciplinaire straffen. Artikel 93. 1. De ambtenaar, die de hem opgelegde verplichtingen niet nakomt of zich

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 32