58 2e afd. 28 april 1960. Artikel 39 Het buitengewoon verlof, thans geregeld in een besluit van ons college, zal daarentegen voortaan in het Ambtenarenreglement worden gereglemen- teerd. Artikel 48 Gelet op de bestaande gunstige regeling, neergelegd in artikel 36 4e lid van het Ambtenarenreglement en artikel 30, 4e lid, van het Werk- liedenreglement is een overeenkomstige regeling in artikel 48 van het ontwerp opgenomen. Deze regeling komt hierop neer, dat bij ziekte een ambtenaar met kan worden ontslagen voordat de termijn, tijdens welke hij nog aanspraak op gehele of gedeeltelijke bezoldiging heeft is ver- streken. Artikel 49 Nu in artikei 48 voor de ambtenaren een zeer gunstige bepaling is opgenomen, terwijl voorts in artikel 107 de, eveneens gunstige, bestaande bepahng omtrent het ontslag van 65-jarigen aan het einde van het betref- tende kaienderjaar is overgenomen, achten wij het anderzijds niet on- redelijk m artikel 49 de uitkering wegens ziekte, na het ontslag, tevens te i bceindigen aan het einde van het kalenderjaar, waarin de 65-jarige leextijd is bereikt. Immers ook indien betrokkene niet ziek was zou hij op et emde van dat jaar eveneens zijn ontslagen. Een regeling als in artikel 49 îs opgenomen, ontbreekt in het bestaande Ambtenaren- en Werklieden- reglement, zodat uiteindelijk toch van een belangrijke verbetering kan worden gesproken. Artikel 94 Tot heden kan een hoofd van dienst een werkman ook straffen door hem te schorsen of hem een geldboete op te leggen. Het „model" kent deze boevoegdheden echter niet aan de hoofden van dienst toe. Wij zijn van mening, dat de straffen welke door de hoofden van dienst zouden kunnen worden opgelegd, tot een minimum beperkt moeten blijven en de strafoplegging een aangelegenheid van ons college dient te zijn. Artikel 107 De bestaande bepaling inzake de datum van ingang van het ontslag van 65-jarigen is gehandhaafd, zodat het ontslag ingaat aan het einde van het betreffende kalenderjaar. De bestaande bepaling, dat aan de raad machtiging moet worden ge- vraagd om een ambtenaar boven de 65-jarige leeftijd in dienst te houden, is niet m het ontwerp overgenomen. Het oordeel over de wenselijkheid vari het al dan niet aanblijven van een ambtenaar wordt in het ontwerp over- gelaten aan het gezag, dat bevoegd is het ontslag te verlenen. Artikel 110 Aan dit artikel is een 2e lid toegevoegd, gelijk aan een desbetreffende bepahng van het Aigemeen Rijksambtenarenreglement. Artikel 118 Het Iijkt ons het eenvoudigst, indien de datum van inwerkingtredina: door ons wordt bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 3