61 2e afd. 28 april 1960. EERSTE WIJZIGING STUDIEKOSTENVERORDENING GEMEENTEPERSONEEL Aan de Raad, Bij besluit van 31 maart 1955, no. 27 stelde Uw College de „Studiekos- tenverordening gemeentepersoneel" vast. Nu deze verordening gedurende een vijftal jaren toepassing heeft ge- vonden blijkt het gewenst haar op enkele punten te wijzigen en aan te pas- sen aan de inzichten, die zich op dit stuk in de afgelopen jaren hebben ontwikkeld. Deze wijzigingen zijn de volgende. Artikel 2, slot Het beperken der tegemoetkoming tot de beneden-35-jarigen is niet meer gebruikelijk. Ook van de theoretische vorming verworven na het passeren van deze leeftijd zal de gemeente nog in ruime mate profijt kun- nen trekken. De laatste alinea van dit artikel zouden wij dan ook willen doen vervallen. Artikel 4, le lid Tot de studiekosten kunnen behalve de les- en reisgelden evenzeer ge- rekend worden te behoren de examen- en diplomagelden. Voorgesteld wordt daarom deze laatste beide tevens te vermelden. Artikel 4, 2e lid Voorgesteld wordt het onderscheid tussen ambtenaren die kostwinner zijn en die dit niet zijn niet langer te handhaven en voor eikeen de tege- moetkoming op 75 te bepalen. Behalve de loonbelasting zullen thans ook de premiën ingevolge de Al- gemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet voor re- kening der gemeente dienen te worden genomen. Artikel 5, 2e lid Door de hogere eisen, welke bij de onderscheidene vakexamens worden gesteld is het helaas geen uitzondering meer wanneer een kandidaat de eerste maal niet slaagt. De woorden ,,in een bijzonder geval" waren daar- om te doen vervallen en de redactie van dit lid ware iets te wijzigen. Artikel 7, le lid onder b De toegemoetkoming moet thans Worden terugbetaald indien de studie, zonder dat het diploma is behaald, wordt beëindigd vôördat de gestelde ter- mijn is verstreken. Indien daarentegen beëindiging plaats vindt aan het einde van de gestelde termijn en men zich aan het voor de studie geldende examen onderworpen heeft doch daarvoor is afgewezen, behoeft de tege- moetkoming niet te worden terugbetaald. Het is uiteraard de bedoeling, dat de studie tot het behalen van een diploma leidt. Wijziglng der verorde- ning op dit punt is daarom noodzakelijk. Artikel 7, le Iid, onder c De bepaling, dat de genoten tegemoetkoming moet worden terugbetaald bij ontslag op eigen verzoek weerhoudt diverse ambtenaren een tegemoet- koming aan te vragen waardoor het doel, dat deze verordening nastreeft, n.l. het bevorderen van de studiezin, niet ten volle wordt bereikt. De ratio dezer bepaling, n.l. het feit dat gemeenten met een studietoelage-

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 61