97 4e afd. 30 juni 1960 VERORDENING WANDELBOS GKOENENDAAL. De Raad der gemeente Heemstede; overwegende, dat het wenselijk is de verordening van 8 mei 1913 op het gebruik en beheer van de onroerende goederen door de gemeente Heem- stede aangekocht van de Erven van Vrouwe C. A. Visser van Hazers- woude, Douairiêre Jhr. J. B. van Merlen (Beheer Groenendaal) te ver- vangen door nieuwe regelen betreffende de instandhouding, het gebruik en het beheer van het gemeentelijk wandelbos Groenendaal met inbegrip van de in 1948 en 1949 door koop en ruil verkregen en aan het wandelbos toe- gevoegde gedeelten van de voormalige buitenplaats ,,Meer en Berg"; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 8 juni 1960; BESLUIT: I. in te trekken zijn raadsbesiuit van 8 mei 1913 tot vaststelling van de Verordening op het gebruik en beheer van de onroerende goederen, door de gemeente bij raadsbesluit van 27 maart 1913 aangekocht van de Erven van Vrouwe C. A. Visser van Hazerswoude, Douairiêre Jhr. J. B. van Merlen, alsmede zijn raadsbesluiten van 12 juni 1913, 16 juli 1913, 2 april 1914 en 24 november 1921 tot wijziging van deze ver- ordening; II. vast te stellen de navolgende VERORDENING WANDELBOS GROENENDAAL. Artikel 1. Het ,,Wandelbos Groenendaal" waaronder in deze verordening wordt verstaan het gemeente-eigendom, gelegen tussen de Van Merlenvaart, de Glipper Dreef, de zuidgrens van de voormalige buitenplaats „Meer en Berg" en de Herenweg, en in deze verordening verder aangeduid als „het wandelbos" is, met inachtneming van het in de navolgende artikelen bepaalde, voor het publiek toegankelijk, met uitzondering van die ge- deelten en opstallen, waarvan de vrije toegang, hetzij door de aard van de bestemming, hetzij anderszins, op voor het publiek blijkbare wijze niet is toegestaan. Artikel 2. Het wandelbos is in de regel dagelijks voor een ieder geopend van een half uur vöör zonsopgang, doch niet vroeger dan 6.30 uur, tot een half uur na zonsondergang. Kinderen beneden de leeftijd van tien jaren worden niet dan onder be- hoorlijk geleide toegelaten. Burgemeester en wethouders kunnen in bijzondere gevallen voor door hen te bepalen dagen wijziging brengen in de tijd van opening en sluiting. Zij kunnen het wandelbos tijdelijk, geheel of voor een gedeelte, voor het publiek sluiten. Het is verboden zich onbevoegd in het wandelbos te bevinden buiten de tijd van openstelling. De ambtenaren van politie hebben te allen tijde vrije toegang. Burgemeester en wethouders kunnen ambtenaren, werklieden en andere personen aanwijzen die buiten de tijd van openstelling toegang hebben tot het wandelbos. Artikel 3. Aan het publiek wordt, overeenkomstig de bestemming van het wandel- bos, een grote mate van vrijheid toegekend.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 10