100 2e afd. 30 juni 1960 AANVAAKDING VAN EEN SCHENKING VAN SCHILDERIJEN. Aan de Raad, Door de Stichting* G. H. G. von Brucken-fonds zijn aan de gemeente ten geschenke aang-eboden de door de schilder G. H. G. von Brucken Pock ver- vaardigde werken, welke in 1952 door diens weduwe bij haar vertrek uit Heemstede tijdelijk aan onze gemeente werden afgestaan. Genoemde stichting is de enige erfgename van mevrouw M. J. von Brucken Fock geb. Pompe van Meerdervoort, die op 9 maart j.l. te Haar- iem is overleden. In 1939 werd door mevrouw von Brucken Fock reeds een twaalftal schilderijen van de hand van haar echtgenoot aan de gemeente geschonken, welke schenking werd aanvaard bij raadsbesluit van 2 maart 1939, no. 35. Het stichtingsbestuur heeft verzocht zoveel mogelijk gevolg te geven aan de in het testament van erflaatster voorkomende wens, dat de werken, van wijlen haar echtgenoot op geschikte plaatsen in lokaliteiten der ge- meente zullen worden opgehangen, zodat zij te allen tijde voor het publiek zichtbaar zullen zijn en, zo dit niet mogelijk mocht blijken, door bemidde- ling van de directie van het Frans Halsmuseum daarvoor geschikte plaat- sen te zoeken in gemeentelijke gebouwen te Haarlem, zulks met behoud van het eigendomsrecht der gemeente Heemstede. Wij stellen U voor deze schenking onder dankbetuiging te aanvaarden en daartoe het besluit te nemen, dat U hierbij in concept ter vaststelling wordt aangeboden. onder dankbetuiging van de Stichting G. H. G. von Brucken Fock-fonds te aanvaarden de schenking van door de heer G. H. G. von Brucken Fock vervaardigde werken, welke in 1952 door mevrouw M. J. von Brucken F°ck geb. Pompe van Meerdervoort reeds tijdelijk aan de gemeente werden afgestaan. Heemstede, 16 juni 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s. De raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 juni 1960. De secretans, De voorzitter, De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 17