96 4e afd. 30 juni 1960 SCHETSONTWERP BOIJW POLITIEBUREAU. Aan de Raad, In onze nota van 28 oktober 1959 betreffende in de naaste toekomst noodzakelijk uit te voeren belangrijke werken hebben wij als een der meest urgente objecten de bouw van een nieuw politiebureau genoemd. Na Uw bezoek aan het tegenwoordige bureau op 2 juni j.I. achten wij het niet nodig deze urgentie nader të motiveren. Zoals wij in onze nota mededeelden gingen onze gedachten uit naar een algeheel reorganisatieplan, waarbij het raadhuis zou worden uitgebreid, de secretarie-afdelingen en het kantoor van de gemeente-ontvanger, welke thans op de Meerlhorst zijn ondergebracht, naar het uitgebreide raadhuis zouden verhuizen, de Meerlhorst tot politiebureau zou worden verbouwd en de leeszaal in het bestaande politiebureau zou worden onder- gebracht. Wij hebben ons over de mogelijkheden en de wenselijkheid van dit plan laten voorlichten door onze eigen dienst alsmede door een buiten de ge- meentelijke dienst staande architect. Van beide zijden is ons de verbouw van de Meerlhorst sterk ontraden. De verbouw van de Meerlhorst met zijn traditionele bouwvormen en bouwwijze tot een modern politiebureau zal, zo werd ons gerapporteerd, gezien de hoge kosten, nooit een geheel be- vredigende oplossing kunnen brengen. Daarnaast zou ook vestiging van de leeszaal in het politiebureau aan de Raadhuisstraat niet zonder nadelen zijn. Gezien de beide adviezen hebben wij gemeend ons aanvankelijk plan niet te moeten handhaven. Wij hebben daarom uitgezien naar een andere ge- schikte plaats voor het te bouwen politiebureau. Onze keus is daarbij ge- vallen op het gemeenteterrein aan de Cruquiusweg naast het gebouw van Openbare Werken, welk terrein ook in bovengenoemde adviezen aanvaard- baar werd geacht. Om zo spoedig mogelijk te komen tot een concreet beeld van de moge- lijkheden en tevens een begin te maken met de voorbereidingen voor de bouw zouden wij thans een schetsontwerp met kostenraming willen doen maken, waarvan de kosten worden geraamd op /5.000,Wij stellen U voor ons, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, het nodige krediet te verlenen. Wij willen er met nadruk op wijzen, dat het afzien van het boven- genoemde algehele reorganisatieplan in genen dele betekent, dat onze plannen inzake uitbreiding van het raadhuis zouden zijn gewijzigd. Het ligt in ons voornemen op korte termijn een voorstel bij U in te dienen om tot verdere uitwerking van deze plannen te komen. Heemstede, 8 juni 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 7