97 4e afd. 30 juni 1960 VERORDENING WANDELBOS GROENENDAAL. Aan de Raad, Na aankoop van de onroerende goederen van de Erven van Vrouwe C. A. Visser van Hazerswoude, Douairiêre Jhr. J. B. van Merlen bij raads- ï>nilUit Van 27 maart 1913, heeft de raad in zijn vergadering van 8 mei 1913 een verordening op het gebruik en beheer van deze goederen vast- gesteld. Deze verordening is voor een groot deel verouderd. Een belangrijk deel van de m de verordening genoemde goederen is afgebroken of heeft een andere bestemming gekregen dan het bij de aankoop had. Bepalingen over het onderhoud van het wandelbos, over de exploitatie van de daarin ge- legen opstallen en over het toezicht zijn niet meer in overeenstemming met de in de loop van bijna een halve eeuw gegroeide praktijk. Bovendien is het wandelbos uitgebreid met de buitenplaats „Meer en Berg voor zover deze door koop en ruil, respectievelijk bij raadsbesluit van 19 augustus 1948, no. 86, en van 24 februari 1949, no. 23, in eigendom îs verkregen. Voor het gebruik en beheer van deze gronden is geen ver- ordening vastgesteld. Wij stellen U daarom voor de verordening van 1913 in te trekken en een meuwe verordening voor het gehele complex „Wandelbos Groenendaal" ^ast te stellen. Een daartoe strekkend ontwerp-besluit voegen wij hierbij. De concept-verordening is niet een strafverordening doch een privaat- rechtelijke regeling van de gemeente als eigenares ten aanzien van een van haar eigendommen. De sanctie op overtreding der gestelde regels is gelegen in artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht. Een privaatrechte- hjke regeling heeft het voordeel, dat in bepaalde gevallen gemakkelijker en zonder veel formaliteiten de nodige maatregelen genomen kunnen wor- dem tn hit opzicht heeft ook de oude verordening in de praktijk goed Naast deze regeling kent de Algemene Politieverordening een aantal straf- bepalingen, dat op Groenendaal van toepassing is, zodat waar nodig ook angs publiekrechtelijke weg kan worden opgetreden ter bescherming van het wandelbos. Heemstede, 8 juni 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 9