2eAfd. 28 juli 1960 JQ4 OPHEFFING HESKHVEFONOS WONINGVERBETERING 146 GEMEENTEWONINGEN INDISCHE BUURT EN DE GLIP. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 29 mei 1958, no. 62, werd het reservefonds woning- verbetering in het leven geroepen ten behoeve van de complexen van 33 womngen aan de Balistraat van 48 woningen aan de Kadijk en van 65 wo- ningen aan de Bankastraat. Voor deze gemeentewoningen gold niet de verplichte storting in het Grootboek Woningverbetering ten bedrage van de helft van de huurverho- ging per 1 augustus 1957. Ten einde te voorkomen dat de mogelijkheden voor verbetering van deze 146 woningen in de toekomst achter zouden blijven bij andere gelijksoortige complexen, die voor verbeteringsdoelein- den over de door middel van de verplichte storting op het Grootboek ge- reserveerde bedragen zouden kunnen beschikken, is toen bij Uw in de aanhef dezes genoemd besluit het gemeentelijk reservefonds woningver- betering in het leven geroepen. Nu het Grootboek Woningverbetering ter gelegenheid van de laatste huur- maatregelen is opgeheven en de«daarop gestorte gelden worden terugbe- taald, komen deze ook ter beschikking van de betrokken woningbouwcor- poraties. De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft thans bij circulaire van 8 juli 1960, no. MG 6011 richtlijnen verstrekt omtrent de bestemming van de uit te betalen gelden, gestort bij het Grootboek voor zover zij betrekking hebben op complexen woningwetwoningen wel- ke een financiële band met het rijk hebben. Op voorstel van de Commissie Woningbouwcorporaties (commissie de Roos) heeft de Minister goedgevonden, dat ten behoeve van de woning- wetwonmgen tot stand gekomen vôdr 31 december 1945 een reserve voor buitengewoon onderhoud en woningverbetering wordt gevormd De helft van de huurverhoging per 1 april 1960, welke 20 bedroeg, wordt in deze reserve gestort. Aan deze reserve mogen voorts de bedragen worden toe- gevoegd, die als gevolg van de opheffing van het Grootboek Woningver- betering worden uitbetaald, inclusief de gekweekte rente. Wij stellen ons voor aan deze circulaire een overeenkomstige toepassing te geven ten behoeve van de onderhavige 146 gemeentewoningen, waarop Uw besluit van 29 mei 1958 van toepassing was. Nu de Wet Grootboek Womngverbetering is ingetrokken is aan Uw meergenoemd besluit van 1958 de grondslag ontvallen. Wij stellen Uw Raad daarom voor over te gaan tot intrekking van dit Desluit en de m het gemeentelijk reservefonds voor woningverbetering aanwezige gelden te storten in de ten behoeve van de onderhavige wonin- gen te vormen reserve voor buitengewoon onderhoud en woningverbetering. Heemstede, 13 juli 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent I.b. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 7