144 4e afd. 27 oktober 1960. actieve besmetting, vermoed wordt, dat zij aan zodanige besmet- ting hebben bloot gestaan te bevelen, dat hij deze goederen en/of dieren aan een onderzoek naar de aanwezigheid van een besmet- ting als vorenbedoeld laat onderwerpen en c.q. laat ontsmetten. 2. Degeen, aan wie een bevel als in het vorige lid bedoeld is gegeven, is verplicht aan dat bevel te gehoorzamen. Artikel 239d. Het is verboden goederen en/of dieren, als in het vorige artikel be- doeld, op de weg of een openbaar water te vervoeren of bij zich te hebben. Artikel 239e. 1. Het is verboden een terrein of gebouw, dat op last van de burge- meester, in verband met de mogelijkheid van radio-actieve besmet- ting, is afgezet, te betreden of te verlaten. 2. Het in het vorige lid vervatte verbod is niet van toepassing op de ambtenaren van politie en justitie. V. Na artikel 259 wordt een nieuw artikel ingevoegd, luidende: Artikel 259a. 1. Het is verboden op een weg voertuigen te doen of laten staan: a. met het kennelijk doel deze te verhandelen of te huur aan te bieden, zulks voor zover die voertuigen deel uitmaken van de handelsvoorraad van hem, die een beroep of gewoonte maakt van het verhandelen of verhuren van voertuigen; b. met het kennelijk doel door middel daarvan reclame te maken; c. terwijl daaraan andere dan geringe herstel- of onderhoudswerk- zaamheden worden verricht door of vanwege iemand, die er zijn bedrijf of nevenbedrijf van maakt voertuigen te herstellen of te stallen; d. langer dan tweemaal 24 uur, indien de voertuigen niet rijklaar zijn. 2. In dit artikel wordt onder ,,weg" en „voertuigen" verstaan hetgeen de Wegenverkeerswet en het Wegenverkeersreglement daaronder verstaan. VI. Artikel 279 wordt gelezen als volgt: Artikel 279. 1. Overtreding van enige bepaling dezer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. 2. Overtreding van enige bepaling dezer verordening kan voorts wor- den gestraft met openbaarmaking van de rechterlijke uitspraak. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 oktober 1960. De secretaris, De voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 17