140 4e Afd. 27 oktober 1960. BIJDRAGE in de exploitatie van het minerva theater. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 oktober 1954, no. 115, werd over het jaar 1953 voor de eerste maal aan de eigenaar-exploitant van het Minerva Theater alhier, een bijdrage in de kosten van exploitatie van dat theater verleend. De toen uitgesproken verwachting, dat het theater op den duur selfsup- porting zou kunnen zijn, leek in vervulling te gaan, want de bijdrage van de gemeente kon geleidelijk worden verlaagd tot 2200,over 1957. Het jaar 1958 gaf echter een belangrijk minder gunstig resultaat te zien, waar- om vorig jaar tot het verlenen van een bijdrage van 5750,- werd be- sloten. De uitzonderlijk mooie zomer van 1959 gaf als keerzijde geen aanleiding tot optimisme ten aanzien van de exploitatie van het Minerva Theater. De uitkomsten zijn dan ook nog iets minder gunstig dan in 1958, zodat wij als bijdrage over het jaar 1959 een bedrag van 7450,— verantwoord achten. De -voorlopige cijfers van filmvoorstellingen in het Minerva Theater over de eerste acht maanden van 1960 tonen geen vooruitgang van het bioscoop- bezoek. Dit verschijnsel is landelijk; de voornaamste oorzaak daarvan is het steeds stijgend aantal televisiekijkers. Daarentegen zijn er aanwijzin- gen die hoop geven op een bredere belangstelling voor toneelvoorstellingen. Van 1954 af werd jaarlijks een bijdrage toegekend omdat het Minerva Theater in belangrijke mate bijdraagt tot de ontwikkeling van het cultu- rele leven in Heemstede en omdat het van groot belang is, dat de exploi- tatie van het theater berust bij iemand, die wil medewerken aan de op- voering van het culturele peil van filmvertoningen, toneelvoorstellingen e.d. Aangezien deze argumenten nog steeds gelden stellen wij U voor, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit ten laste van het dienstjaar 1960 onder nader door ons vast te stellen voorwaarden, over het jaar 1959 een bijdrage te verlenen van 7450, Heemstede, 5 oktober 1960. Burgemeester en wethouder van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede, overwegende, dat het nodig en verantwoord is, dat in de kosten van exploitatie van het Minerva Theater te Heemstede opnieuw een bijdrage uit de gemeentekas wordt verleend; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 5 oktober 1960 BESLUIT: aan P. A. M. Hoogeveen te Bloemendaal, in zijn hoedanigheid van eigenaar- exploitant van het Minerva Theater in deze gemeente, in de kosten van exploitatie van dat theater over 1959 ten laste van het dienstjaar 1960 onder nader door burgemeester en wethouders vast te stellen voorwaarden een bijdrage uit de gemeentekas te verstrekken van 7450, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 oktober 1960. De secretaris, ;oorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 3