143 4e afd. 27 oktober 1960. le WIJZIGING LEGESVERORDENING. Aan de Raad, Met ingang' van 1 september 1960 is naast de reeds bestaande toeristen- kaart-A, met een geldigheidsduur van twee maanden, ingevoerd de toe- ristenkaart-B, welke een geldigheidsduur van twee jaren heeft. De toeristenkaart-A wordt in alle gemeenten door de burgemeester af- gegeven. De afgifte van de toeristenkaart-B geschiedt in gemeenten boven 35.000 inwoners door de burgemeester; voor de overige gemeenten door de Commissaris der Koningin. In het laatste geval moeten de aanvragen even- wel bij de burgemeester worden ingediend. In de eerstbedoelde gemeenten zal voor de toeristenkaart-B verschuldigd zijn een bedrag wegens gemeentelijke leges, vermeerderd met f 1,— ten behoeve van het rijk. In Haarlem zijn de gemeentelijke leges vastgesteld op f 2,zodat een toeristenkeiart-B aldaar f 3,kost. Voor de afgifte der kaarten door de Commissaris der Koningin zal f 1,50 provinciale leges worden geheven. Gezien de omvang van de gemeentelijke bemoeiingen met deze afgifte stellen wij U voor het legesbedrag, verschuldigd voor de behandeling van de aanvragen ter secretarie, ook op 1,50 vast te stellen. De totale kosten zullen dan eveneens f 3,worden. De redactie van de Legesverordening (raadsstuk 1960, no. 14) vertoont een kleine oneffenheid: de bepaiing van artikel 2, sub b, verdraagt zich na- melijk niet met punt II. C. 1. b. van het Tarief. Overeenkomstig de be- doeling van artikel 2 zal daarin een uitzondering moeten worden opgeno- men voor de in het onderhavige punt van het Tarief genoemde verrichtin- gen. Wij stellen U voor op grond van het bovenstaande de Legesverordening overeenkomstig het bijgevoegd ontwerp te wijzigen. Heemstede, 19 oktober 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van' Rappard. De seeretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 9