166 4e afd. 15 december 1960. de conserverende werkzaamheden voorlopig uit eigen middelen te bestrij- den en te zijner tijd aan het Rijk te verzoeken alsnog een bijdrage te verlenen. Daarna is begin februari 1959 een aanvang met de werkzaamheden ge- maakt en wel het eerst met de toegangspoort en de walmuur. Vervolgens werden het dakbeschot, de pannen en de goten van de Duivenpoort verwij- derd daar deze gevaar zouden kunnen opleveren. Om verder verval en ver- dere verzakkingen van de Duivenpoort te stuiten zou daaronder een nieuwe, tot de vaste grondlaag gaande fundatie worden aangebracht. Deze zou be- staan uit een viertal palen geheid of gepulst op elke hoek, met daarover een betonplaat, ten einde op deze wijze de krachten via de palen op de vaste grondlaag over te brengen. In verband met het aanbrengen der palen is de funderingsvoet bloot gegraven, waarbij gezorgd werd, door middel van afstempeling en het aanbrengen van 2 kransen, dat het geheel stabiel bleefDesondanks is niet voorkomen kunnen worden, dat op 28 mei 1959 het gewelf gedeeltelijk ingestort is en de muren omgevallen zijn. Zoals reeds vermeld was inmiddels in 1956 door de gemeente het tot het complex het Oude Slot behorende rechterbouwhuis aangekocht. In ons voorstel om tot die aankoop over te gaan argumenteerden wij, dat daardoor voorzien zou worden in de behoefte aan een commandopost voor de Be- scherming Bevolking. Op de inrichting daarvan werd door de Commissaris der Koningin in deze provincie sterk aangedrongen omdat Heemstede de enige gemeente in Noordholland was waar nog geen commandopost in ge- reedheid was gebracht. Voorts stelden wij in uitzicht, dat een gedeelte van het gebouw, na enige verbouwing, gebezigd zou kunnen worden als woning voor een Iid van de plaatselijke politie, terwijl het resterende deel benut zou kunnen worden als onderkomen voor jeugdorganisaties. Bij de nadere uitwerking van de plannen tot inrichting van het gebouw voor de gestelde doeleinden kwam nog naar voren de dringende behoefte aan een vergaderlokaliteit, mede nodig voor instructie van de verschillende onderdelen van de organisatie Bescherming Bevolking. Bij Uw besluiten van 29 mei 1957, 29 mei 1958, 23 april 1959 en 27 augustus 1959 werden ons de nodige kredieten voor verwezenlijking van het vorenstaande verleend. De restauratie en verbouwing van het le gedeelte van het rechterbouw- huis werden in juni 1958 beëindigd, de restauratie van het 2e gedeelte zal binnen afzienbare tijd gereed komen. Ten einde ons te oriënteren ten aanzien van de vraag of het 2e gedeelte van het gebouw na gereedkomen der werkzaamheden benut kan worden voor het onderbrengen van enkele Heemsteedse jeugdgroepen hebben wij in de loop van dit jaar een enquête naar de belangstelling daarvoor inge- steld. Deze enquête had tot resultaat, dat van één padvindersgroep t.w. de St. Paschalis Baylongroep Heemstede, omvattende 2 troepen verkenners en 2 hordes welpen, tezamen 100 jongens in de leeftijd van 8 tot 16 jaar het verzoek is ingekomen dit gedeelte van de gemeente te mogen huren. Deze groep was voorheen gehuisvest in een inmiddels afgebroken onbe- woonbaar verklaarde woning op de Glip en heeft thans tijdelijk onderdak gevonden in de ruïne nabij Mariënheuvel in Groenendaal. Juist dezer dagen is gebleken, dat ook van de zijde van de Hervormde Jeugdraad belangstelling voor gebruik van het gebouw bestaat. Naar ons is medegedeeld zal binnenkort een verzoek, waarin de reeds mondeling ge- uite belangstelling nader zal worden toegelicht, worden ingezonden. Wij zullen uiteraard met de belanghebbenden overleg plegen ten einde tot een zo efficiënt mogelijk gebruik van het gebouw te komen. Bij brief van 10 november 1959 stelde de directeur van Openbare Werken ons in kennis van een verzakking van de zuid-oost hoek van het

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 10