164 4e afd. 15 december 1960. Toelichtende beschrijving, behorende bij het uitbreidingsplan-in-onderde- len, regelende de bestemming van het terrein van de buitenplaats „De Hartekamp" („Plan De Hartekamp"). Het terrein van de buitenplaats „De Hartekamp" is gelegen in het uit- breidingsplan-in-hoofdzaak, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 juli 1954 onder no. 65; daarin is het terrein bestemd tot „buitenplaats of bebou- wing voor bijzondere doeleinden". Het bij dit plan behorende renvooi het- geen is overgenomen op de bijbehorende kaart 4.54.E.1, bepaalt, dat een bebouwing ter plaatse, meer beslaande dan 8 van de oppervlakte van de bestaande bebouwing, moet worden geregeld door een uitbreidingsplan- în-onderdelen. Het oppervlak van de bestaande bebouwing is 1755 m2. Het „plan De Hartekamp" voorziet in een bebouwing tot ten hoogste 7100 m2 (gezamenlijk bestaand en nieuw) van het 27,3 ha grote terrein overeenkomend met 2,6 van het oppervlak. De aangegeven bebouwingswijze biedt aan de eigenares van het terrein, de Congregatie van de Broeders Penitenten, de gelegenheid haar op het terrein gevestigde verpleeginrichting voor debiele jongens te voltooien door oprichting van de nodige dienstgebouwen en de medisch vereiste pa- viljoens. Over het plan is met vertegenwoordigers der genoemde Congre- gatie overleg gepleegd. Door handhaving, voor zover mogelijk, van het landschappelijk karakter van het terrein is voldaan aan het gestelde onder C. lid 3 van bovenge- noemd renvooi, terwijl het doel van de bebouwing zozeer met de vastge- stelde bestemming overeenkomt, dat voldoende aanleiding werd gevonden een hoger bebouwingspercentage dan bepaald onder C, lid 1 toe te staan en derhalve van de bevoegdheid tot afwijking onder C, lid 4 genoemd ge- bruik te maken. Behoort bij raadsbesluit van 15 december 1960, no. 164. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 6