44 2e afd. 23 maart 1961 VOEREN VA\ RECHTSGEDINGEN Aan de Raad, Bij Uw besluit van 24 september 1936, no, 77, heeft U ons college ge- machtigd tot het voeren van rechtsgedingen inzake schadeaanrijdingen en -aanvaringen voor die gevallen, waarin de beweerde schade niet meer bedraagt dan f 200, In verband met de stijging van het prijspeil sinds 1936 komt het ons gewenst voor deze limiet van 200,enigszins aan te passen aan de tegen- woordige verhoudingen. Mede gelet op de grens van f 500,gesteld in het Besluit van de Secre- taris-Generaal van het Departement van Justitie van 15 oktober 1942, ter vergemakkelijking van de inning van kleine geldvorderingen, welk besluit nog steeds van kracht is, zouden wij U willen voorstellen de grens tot welke wij gemachtigd zijn tot het voeren van rechtsgedingen eveneens op dit bedrag te bepalen. Het delegatiebesluit van 1936 heeft alleen betrekking op het voeren van rechtsgedingen inzake schadeaanrijdingen en -aanvaringen. Het komt ons wenselijk voor deze beperking niet langer te handhaven. Meestentijds toch vloeien de vorderingen der gemeente niet voort uit aanvaringen of aan- rijdingen, doch betreffen zij aan de gemeente verschuldigde gelden voor door haar verrichte diensten. Omdat het hier gewoonlijk om betrekkelijk geringe bedragen gaat, zouden deze zaken naar onze mening zonder be- zwaar aan ons college kunnen worden overgelaten. De overige voorwaarden van het delegatiebesluit van 24 september 1936 beltoeven o.i. geen wijziging, te weten: a. het delegatiebesluit is niet van toepassing indien en voor zover de raad zich de omschreven bevoegdheid in bepaalde gevallen uitdruk- kelijk heeft voorbehouden; b. burgemeester en wethouders kunnen, ook indien zij volgens het dele- gatiebesluit bevoegd zijn om zelfstandig te besluiten, in bepaalde ge- vallen de beslissing van de raad inroepen, welke beslissing voor die gevallen bindend is; c. burgemeester en wethouders zijn verplicht telkens in de aanvang van het jaar aan de raad een overzicht te verstrekken van de gevallen, waarin van de gedelegeerde bevoegdheid gebruik is gemaakt. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij Uw Raad voor bij- gevoegd ontwerp-besluit te bekrachtigen. Heemstede, 8 maart 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 5