54 2e Afd. 27 april 1961. VERLICHTING ADR. PAUWLAAN Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 januari 1960, no. 21 werd een krediet van in totaal 225.800,beschikbaar gesteld, door ons over een periode van vijf jaren te besteden, voor een algehele elektrificatie der openbare verlich- ting in onze gemeente. Hierbij was ook rekening gehouden met de ver- vanging van een drietal gaslantaarns in het tussen de Bronsteeweg en de Crayenestersingel gelegen gedeelte van de Adr. Pauwlaan. Hiervoor was in 1962 een uitgave voorzien van 1700, Wij zijn nadien tot de slotsom gekomen, dat niet volstaan zou kunnen worden met de vervanging der gasverlichting doch dat ook de elektrische verlichting in deze laan verbetering behoefde. Het toenemend verkeer ter plaatse en de brede rijwielpaden en trottoirs in deze laan vergen de best denkbare Verlichting. Deze zou naar onze mening bereikt kunnen worden door de plaatsing van zeventien aluminium elektrische lichtmasten met dubbele armen aan weerskanten van de rijweg', alsmede vier enkelarmige masten nabij de kruising met de Crayenestersingel. Een situatietekening, waarop de plaats der nieuwe masten is aangegeven, ligt voor U bij de stukken ter inzage. De armaturen der masten zullen ieder voorzien zijn van 2 TL-lampen van 20 Watt. Des nachts na 12 uur zal de helft der Iampen per mast uit- geschakeld kunnen worden. Hoewel de initiale kosten van aluminium masten hoger zijn dan die van stalen masten verwachten wij, dat de eerste op den duur voordeliger zullen blijken te zijn, doordat zij minder kosten aan onderhoud vergen. De levertijd der aluminium masten bedraagt thans 11 12 maanden, zodat het project in de loop van het volgend jaar zal kunnen worden uitgevoerd. In totaal zal hiermede een bedrag van 20.700,gemoeid zijn. Zoals hierboven werd opgemerkt stelde Uw College reeds eerder een bedrag van f 1700,— beschikbaar voor de elektrificatie van de verlichting der Adr. Pauwlaan, zodat wij U verzoeken ons thans een krediet van 19.000, te verienen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de commissie voor de bedrijven; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten behoeve van de vernieuwing der openbare verlichting in de Adr. Pauwlaan ten laste van de kapitaalsdienst van de begroting van het elektriciteitsbedrijf een krediet van 19.000, beschikbaar te stelen. Heemstede, 19 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De seeretaris, A. van Wingerde. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 april 1961. ris De-Jreerzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 15