56 2e afd. 27 april 1961. AANSLUITING ELEKTRICITEITSNET N.V. P. NEI.IS EN ZOON'S BLOEMBOI.LENKVVEKERIJ EN -HANDEL. Aan de Raad, De N.V. P. Nelis en Zoon's Bloembollenkwekerij en -Handel heeft het voornemen de elektrische installatie in haar aan de Herenweg no. 21 ge- vestigd bedrijf uit te breiden. Tot dusverre was dit bedrijf aangesloten op het laagspanningskabelnet. Een groter vermogen dan thans geleverd wordt zal echter aansluiting op het hoogspanningskabelnet noodzakelijk maken. Zoals in dergelijke gevallen gebruikelijk is zal de vennootschap de stich- tingskosten van het transformatorhuisje voor haar rekening nemen en dit huisje om niet ter beschikking van de gemeente stellen. Voorts draagt de vennootschap de kosten der hoog- en laagspanningskabels voor zover deze over haar terrein lopen. Voor het eerst in onze gemeente zal hierbij gebruik worden gemaakt van een aluminium transformatorstation, hetwelk geplaatst zal worden op een funderingsplaat van gewapend beton met een draagvermogen van 1500 kg per m2. De gunstige ervaring elders met dergelijke huisjes opgedaan doet ons een proef daarmede volledig verantwoord voorkomen. Deze aluminium huisjes, waarvan een foto voor U bij de stukken ter inzage is gelegd, zijn aanzienlijk goedkoper dan de traditionele stenen gebouwtjes voor dit doel. Zoals uit de mede ter visie gelegde situatietekening blijkt is de hoogspan- ningsruimte op een afstand van ongeveer 30 meter van de Herenweg ge- projecteerd. Zo nodig zal zij door het aanbrengen van een eenvoudige be- planting aan het oog ontrokken worden. Het gehele project zal van de gemeente een investering vergen van f 11.500,en wel voor een transformator van 100 KVA, voor de verdere elektrische inrichting der hoogspanningsruimte, voor hoog- en laagspan- ningskabels, voor zover niet over het terrein der vennootschap lopende, en voor bijkomende kosten zoals die van montage. Gezien het te verwachten grote elektriciteitsverbruik van dit bedrijf, dat over 1960 al ruim 72.000 kWh beliep achten wij een dergelijke inves- tering alleszins verantwoord. Wij stellen U dan ook voor het genoemde bedrag door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 19 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 19