62 4e afd. 27 april 1961. WIJZIGING STRAATNAAM INDUSTRIETERREIN. Aan de Raad, De huisnummering aan de Cloosterweg is zodanig, dat verwaïring en vergissingen voorkomen, ten ongerieve van de bewoners. Wij hebben daar- om besloten de woningen aan de Cloosterweg voor zover deze gelegen is ten zuiden van de Cruquiusweg, te vernummeren. De Cloosterweg liep voorheen van het Wilheiminaplein naar ,,'t Cloos- ter", een nabij de Kwakel gelegen herenhuis, dat wellicht zijn naam ont- leende aan een in het ver verleden in die omgeving gelegen klooster. Sinds de aanleg van de Cruquiusweg is de Cloosterweg in twee delen ge- splitst, welke delén, ten gevolge van een afsluiting aan de zuidzijde van de Cruquiusweg, onderling alleen via een omweg bereikbaar zijn. Aangezien ook deze situatie tot moeilijkheden aanleiding geeft komt het ons gewenst voor, gelijktijdig met de vernummering van het zuidelijk deel van de Cloosterweg, de naam van het noordelijk deel te wijzigen. Wij stellen U daarom voor te besluiten de naam van het ten noorden van de Cruquiusweg gelegen deel van de Cloosterweg te wijzigen in Nij- verheidsweg. Aan de op het industrieterrein gelegen dwarsweg is, zoals be- kend, destijds de naam Industrieweg gegeven. Een concept-raadsbesluit gaat hierbij. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, BESLUIT: de naam van het ten noorden van de Cruquiusweg gelegen deel van de Cloosterweg te wijzigen in Nijverheidsweg. Heemstede, 12 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 april 1961.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 33