63É 4e afd. 27 april 1961. AANVAARDING SCHENKING I5RUSSELS WANDTAPIJT. Aan de Raad, De eigenaar van de buitenplaats „Dennenheuvel", mr. H. E. R. Rhodius, heeft mede namens zijn vier broers bij brief van 19 februari j.l. het na- volgende aan onze voorzitter medegedeeld: „In het jaar 1959 kwam door het overlijden van mijn Vader en Moeder een einde aan het ouderlijke tehuis, dat gedurende bijna 35 jaar op ,,Den- nenheuvel", in de gemeente Heemstede, gevestigd was. Hoewel mijn broers en ik nu al sinds meerdere jaren in het buiteniand wonen, denken wij toch nog vaak met gevoelens van dankbaarheid terug aan de jaren, die onze Ouders en wijzelf sinds 1925 in de gemeente Heem- stede hebben doorgebracht en aan de vele herinneringen, die ons daarmede blijven verbinden. Gaarne zouden wij deze gevoelens tot uiting willen brengen door de ge- meente Heemstede een Vlaams gobelin (circa 2x3 m), dat jarenlang- in „Dennenheuvel" heeft gehangen, voor haar raadhuis aan te bieden." Uit een door ir. Johanna M. Diehl, wetenschappelijk medewerkster van de Stichting Werkplaats tot herstel van antiek textiel te Haarlem ver- vaardigde beschrijving blijktvdat het wandtapijt afkomstig is van een Brusselse weverij van omstreeks 1530 en in een zeer redelijke staat ver- keert. Ir. Diehl heeft ons nog bevestigd, dat naar haar oordeel gedurende geruime tijd geen onkosten voor het wandtapijt te verwachten zijn. Zoals U uit de bovenbedoelde beschrijving en uit een foto van het tapijt, welke wij beide ten raadhuize voor U ter inzage hebben gelegd, zal blij- ken, betreft het hier een zeer fraai en waardevol gobelin, dat door zijn voornaamheid, harmonische kleurschakeringen en speelse lichtval een be- langrijke decoratieve functie zal vervullen in het raadhuis. Wij stellen U voor, zowel op grond van deze overwegingen als uit erken- telijkheid voor de geste van de schenkers, die in hun aanbieding getuigenis afleggen van de goede herinneringen aan onze gemeente en daarin tevens de herinnering willen vastleggen aan de heer en mevrouw Rhodius-Bunge, die van 1925 tot 1959 op de buitenplaats „Dennenheuvel" woonden, te be- sluiten de schenking te aanvaarden. Heemstede, 19 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 35