50 2e Afd. 27 april 1961. VLOERBEDEKKING, MEUBILAIR, RIJWIELSTALLING EN VERLICHTING N AAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het Bestuur der vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier heeft onder dagtekening van 10 maart 1961 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de ge- meentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meubilair en prikborden en het treffen van voorzieningen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool aan de Bosboom Toussaintlaan 18. De voorzieningen betreffen het aanbrengen van een naadloze bedekking op de bestaande houten vloeren in 6 lokalen. Deze vloeren vertonen brede naden en gaan splinteren. Het is uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk dat deze vloeren worden voorzien van een vaste naadloze bedekking. Genoemde aanschaffingen betreffen: 1. Leerlingensets met klassemeubilair, bestaande uit een klassebureau en een stoel, voor 6 lokalen. De banken en het meubilair voor de leerkrach- ten zijn zeer slecht en behoren evenals een bureau met stoel voor het hoofd der school te worden vervangen. 2. De bestaande opbergruimte in de leslokalen is zeer onvoldoende zodat aanschaffing van leermiddelenkasten nodig is. 3. De bordstellingen zijn versleten en behoren te worden vervangen door schuifborden. 4. De verlichting in de school is zeer onvoldoende en verbetering drin- gend nodig. 5. Prikborden voor alle leslokalen. Het aanbrengen van deze borden wordt nodig geacht om door leerlingen zelfgemaakt werk, platen kranten- knipsels enz. te kunnen exposeren. 6. De overdekte rijwielstalling biedt te weinig ruimte en behoort te wor- den uitgebreid. Deze noodzaak is ontstaan doordat een groot aantal leerlmgen uit de buurtschap de Glip zich per fiets naar school begeeft Deze uitbreiding kan worden tot stand gebracht door op de speelplaats een tweede rijwielstalling te maken. Voor bovenvermelde aanschaffingen en voorzieningen, welke met uit- zondenng van de verlichting en de rijwielstalling, in 2 jaren zullen worden uitgevoerd, heeft het schoolbestuur terecht een beroep gedaan on de toe- passing van artikel 72 e.v, der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden ontwerp^jesluit^0017 ^826 Willlgen door vaststelling van bijgevoegd Heemstede, 12 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 3