66 2e afd 27 april 1961 INVOERING ARBEIDSTIJDVERKORTING EN VIJFDAAGSE WERKWEEK Aan de Raad, In een brief van 4 januari j.l. heeft de Minister van Binnenlandse Zaken de gemeentebesturen in kennis gesteld met de gedragslijn, welke voor het rijksoverheidspersoneel zal worden gevolgd met betrekking tot de invoering van de arbeidstijdverkorting en de vijfdaagse werkweek. Blijkens deze brief acht de Regering het van bijzonder veel belang, dat 'deze gedragslijn zoveel mogelijk wordt nagevolgd door de lagere organen. De recente ontwikkeling met betrekking tot deze materie duidt er wel op, dat de Regering er naar streeft de lijn in deze strak te houden. In navolging van hetgeen reeds door tal van andere overheidslichamen is besloten menen wij, dat ook voor het personeel der gemeente Heemstede de ministeriële richtlijnen toepassing zullen dienen te vinden. hetgeen be- tekent, dat over het algemeen dit personeel met ingang van 1 mei a.s» éénmaal per twee weken een vrije zaterdag deelachtig zal worden, zulks onder handhaving van de werktijd voor de ambtenaren op jaarsalaris en onder verkorting van de werktijd voor de ambtenaren op weeksalaris van 48 tot 46% uur per week. Na ampele overweging geven wij er de voorkeur aan de gemeentelijke diensten op die zaterdagen, dat het personeel vrijaf zal hebben, gesloten te doen zijn. De andere mogeiijkheid om telkens op zaterdag de helft van het personeel aanwezig te doen zijn achten wij in het belang van de dienst minder aangewezen. De eerste dag van sluiting zai 13 mei a.s. zijn en vervolgens om de twee weken. Wel zal des zaterdagsmorgens voorshands de afdeling burgerlijke stand, bevolking en militaire zaken voor het publiek geopend blijven. Het personeel dezer afdeling zal per vier weken één zater- dag en één maandagochtend vrij van dienst zijn. De afdeling huisvesting zai op alle zaterdagen voor het publiek gesloten zijn. Niet voor alle takken van dienst zal het mogelijk zijn bovengenoemde overgangsregeling tot aan de invoering van de volledige vijfdaagse werk- week toe te passen. Met name levert dit bezwaren op voor de openbare leeszaal en bibliotheek en voor de gemeente-reiniging. Voor het hierbij werkzame personeel lijkt ons invoering der volledige vijfdaagse werkweek met ingang van 1 november a.s. aangewezen. Zoals U wellicht bekend is zal voor de politie eenzelfde regeling gelden. Wij hebben thans nog niet het moment gekomen geacht U voor te steilen tot wijziging der rechtspositieregeling op enkele punten over te gaan, doch wij zouden daarmede willen wachten tot het tijdstip, waarop de volledige vijfdaagse werkweek een feit zal worden. Blijkens eerdergenoemde cir- culaire wordt door de regering als streefdatum hiervoor 1 mei 1962 ge- dacht. Wel is de commissie van overleg reeds in kennis gesteld van ons voornemen het aantal verlofdagen voor het personeel met ingang van 1 januari 1962 een vermindering te doen ondergaan. Wij menen hiermede in hoofdtrekken de gang van zaken, zoals wij die ons met ingang van 1 mei a.s. hadden voorgesteld, te hebben weergegeven. Heemstede, 19 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. Behoort bij de notulen van de vergadering van de raad van 27 april 1961. De secretaris, De jaaörzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 43