67 4e afd. 27 april 1961. 2e WIJZIGING LEGESVEKORDENING. Aan de Raad, In verband met de gedeeltelijke invoering van de vijfdaagse werkweek voor het gemeentepersoneel achten wij het gewenst, dat de werkzaamhe- den van de ambtenaar van de burgerlijke stand op de zaterdagmorgens zoveel mogelijk worden beperkt. Behalve door het gedurende slechts een korte tijd openstellen van het bureau van de burgerlijke stand op de zaterdag, ten aanzien waarvan wij U een afzonderlijk voorstel doen, kan deze beperking in de hand worden gewerkt door een verhoging van het legesbedrag, dat voor huwelijksvol- trekkingen op de zaterdag verschuldigd is. Wij stellen U voor dit bedrag te verhogen tot 200, Aangezien te verwachten is, dat mede door deze maatregel het aantal huwelijken op vrijdag zal toenemen, stellen wij tevens voor de kosten van huwelijksvoltrekking op vrijdag te bepalen op het bedrag, dat tot op heden voor huwelijksvoltrekkingen op zaterdag verschuldigd is, t.w. f 75,In verband met deze te verwachten ontwikkeling zal de gelegenheid voor kosteloze huwelijksvoltrekking, welke thans op woensdag- en vrijdagmor- gen tot 11.30 wordt gegeven, met ingang van 1 mei 1961 worden geboden op woensdag- en donderdagmorgen tot 11.30 uur. Een ontwerp-raadsbesluit, waarin onze bovengenoemde voorstellen, als- mede een daarmede verband houdende wijziging van het onder n.D.2.b. vermelde tarief zijn opgenomen, bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Wij stellen U voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp te besluiten. Heemstede, 19 april 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 19 april 1961; gelet op de artikelen 277, letter j, juncto 269 van de gemeentewet; BESLUIT: het Tarief, behorende bij de Legesverordening, te wijzigen als volgt: I. het Tarief, onder n.D.2.a, sub 4 t/m 6 wordt gelezen als volgt: 4. op donderdag tussen 11.30 en 12.30 uur 50, 5. op vrijdagf 75, 6. op zaterdag 200, II. het Tarief, onder II.D.2.b, wordt'gelezen als volgt: b. huwelijksvoltrekking in het raadhuis op werkdagen na 12.30 uur de onder a, sub 1 t/m 6 genoemde rechten, vermeerderd met 100,—. Dit besluit treedt in werking met ingang van de eerste dag van de maand, volgende op die, waarin de Koninklijke goedkeuring ter kennis van burgemeester en wejhouders is gekomen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 april 1961. De yoorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 45