4e afd. 29 juni 1961 84 BOUW POLITIEBUREAU. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 30 juni 1960, no. 96, hebt U ons een krediet verstrekt voor het doen maken van een schetsontwerp met kostenraming voor de bouw van een nieuw politiebureau. Wij hebben architect B. J. J. M. Stevens opdracht verstrckt een bouw- plan te ontwerpen. De door hem ontworpen plannen zijn enige malen in ons college besproken, terwijl ook de hoofdinspecteur van politie zijn oor- deel over het ontwerp in zijn geheel en in zijn details heeft uitgebracht. Een en ander heeft geleid tot een ontwerp, waarmede wij geheel kunnen instemmen en dat wij U hierbij ter goedkeuring aanbieden. De totale kosten, exclusief de kosten van inrichting, worden geraamd op rond f 800.000,De mogelijkheid is aanwezig, dat van rijkswege een bij- drage in deze kosten wordt ontvangen. Indien U zich met het bouwplan kunt verenigen verzoeken wij U ons het voor de bouw benodigde krediet te verlenen. Wij zullen het plan zo spoedig mogelijk inzenden ter verkrijging van de vereiste rijksgoedkeuring en van een eventuele bijdrage van het rijk in de kosten. Van deze gelegenheid maken wij gebruik U mede te delen, dat wij, mede indachtig de destijds door U naar voren gebrachte wensen, streven naar een zekere concentratie van gemeentelijke gebouwen. Wij hebben in verband daarmede een opdracht verstrekt voor het maken van een schetsontwerp van een nieuw kantoorgebouw voor de Bedrijven, welk gebouw oostelijk naast het politiebureau zal moeten verrijzen. Ons is n.l. gebleken, dat verbouw van de bestaande gebouwen kostbaarder wordt dan nieuwbouw. Ook de nieuwe brandweergarage zal in dit complex een plaats krijgen. Zo- als wij U reeds hebben medegedeeld is het niet mogelijk gebleken de be- staande garage uit te breiden en te voorzien van een tweetal bovenwonin- gen. Een nieuwe garage is nu ontworpen schuin achter het nieuwe poiitie- bureau. Een situatietekening, waarop al deze gebouwen staan aangegeven, ligt met de tekeningen voor het nieuwe politiebureau ten raadhuize voor U ter inzage. De bouwplannen voor het kantoor voor de Bedrijven en voor de brandweergarage zullen wij zo spoedig mogelijk aan U voorleggen. Heemstede, 7 juni 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. BESLUIT: 7 juni 1961; a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot 800.000, ten behoeve van de bouw van een politiebureau aan de Cruquiusweg; het sub a aangegeven bedrag af te schrijven in 50 jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 juni 1961. De secretaris, De voq

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 25