2e Afd. 28 september 1961 114 LEERBOEKEN, LEERMIDDELEN EN SCHOOLMEUBELEN ST. ANTONIUS U.L.O. SCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dag- tekening van 19 augustus 1961 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de St. Antonius U.L.O. school aan de Burgemeester van Lennepweg de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leerboeken, leermiddelen en schoolmeubelen. Het aantal leerlingen van elk leerjaar van de 4-jarige cursus is toegeno- men, waarvoor gevraagd wordt de nodige leerboeken en leermiddelen te mogen aanschaffen. In deze leerboeken wordt de leerstof op eenvoudiger wijze behandeld dan in de in gebruik zijnde boeken voor de 3 jarige cursus. Sommige Ieerboeken worden in beide cursussen gebruikt en uit dezen hoofde is aanvulling van de voorraad nodig. In verband met de wijzigingen in de eisen van het r.-k. mulo-examen voor natuurkunde en geschiedenis wordt een set natuurkunde instrumenten en leerboeken voor iaatstvermeld vak aangevraagd. De totale kosten van aanschaffing van leerboeken en leermiddelen wor- den door het bestuur begroot op 3260, Wegens toeneming van het totaal aantal leerlingen heeft het bestuur verzocht 40 leerlingen-sets en een opbergkast voor het personeel te mogen aanschaffen; de kosten hiervan begroot het bestuur op /2820, Voor bovenvermelde aanschaffingen heeft genoemd bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stel- Ien wij U voor deze, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, in te willigen. Heemstede, 13 september 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 19 augustus 1961 van het r.-k. parochiaal Kerk- bestuur van de H. Bavo, alhier, om krachtens artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 ten behoeve van de St. Antonius U.L.O. school de nodige gel- den uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leerboeken, leermiddelen en meubilair; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 september 1961. de aanvraag in fee willigen. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 11