115 (Z 2e Afd. 28 september 1961. METJBILAIR EN VLOERBEDEKKING ST. ALOYSIUSSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, heeft onder dagtekening van 1 september 1961 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meu- bilair en het treffen van voorzieningen ten behoeve van de St. Aloysius- school aan de Molenwerfslaan 7. De voorzieningen betreffen het aanbrengen van een naadloze vloerbe- dekking in 8 klasselokalen. De vloeren in die lokalen vertonen brede naden en gaan splinteren. Het is uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk, dat die vloeren worden voorzien van een vaste naadloze bedekking. De kosten, met inbegrip van het laten zakken van het vaste podium, worden door het bestuur geraamd op f 5.996, De in gebruik zijnde schoolbanken voldoen niet meer aan de eisen, die thans aan schooimeubilair worden gesteld, waaronder begrepen het be'vor- deren van een goede lichaamshouding van de leerlingen, in verband waar- mede het bestuur tot aanschaffing van 229 leerlingen-sets zou willen over- gaan. Ook wordt verzocht de nodige losse podia, bordtrapjes en een klas- semeubel voor de leerkracht te mogen aanschaffen. Het bestuur raamt de kosten van het aan te kopen meubilair op /14.100,50. Te zijner tijd worden de definitieve kostenramingen aan onze beoordeling onderworpen. Voor bovengenoemde aanschaffingen en voorzieningen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze in te willigen door vaststelling van bijgevoegd ont- werp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede, gezien de aanvraag d.d. 1 september 1961 van het r.-k. parochiaal Kerk- bestuur van O. L. Vrouw Hemelvaart alhier, om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de St. Aloysiusschool voor het aanbrengen van naadloze vloerbedekking in 8 klasselokalen, alsmede het Iaten zakken van het podium in die lokalen en voor het aanschaffen van leerlingen-sets, losse podia, bordtrapjes en een klassebureau met stoel voor de onderwijzer; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; Heemstede, 13 september 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 september 1961. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 13