110 2e afd. 28 september 1961 VOORSCHOT VERGOEDING, BEDOELD IN ARTIKEL 73 DER KLEUTERONDERWIJSWET OVKK 1961. Aan de Raad, Hierbij delen vvij U mede, dat de gemeente ingevolge het bepaalde in artikei 73 der Kleuteronderwijswet jaariijks aan de besturen der bijzondere kleuterscholen de volgende kosten dier scholen vergoedt: a. van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhouden van school- gebouwen en b. van onderhoud van schoolmeubelen, ontwikkelingsmateriaal, hulp- middelen en schoolbehoeften, alsmede van de aanschaffing van ont- wikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften, voor zover deze strekt ter vervanging van ontwikkelingsmateriaal en hulpmiddelen, welke tengevolge van langdurig gebruik niet meer kunnen worden gebruikt, of tot aanvulling van de voorraad van schoolbehoeften in verband met de vermindering dcor gebruik. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren bedragen worden door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vastgesteld. Ter bestrijding van de kosten van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebouwen wordt een bedrag per lokaal vergoed, terwijl als vergoeding van de kosten van het onderhoud van schoolmeu- belen, ontwikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften een bedrag per kleuter wordt uitgekeerd. Deze bedragen zijn voor het jaar 1961 bepaald op f 940,-per lokaal en op f 12,80 per kleuter, bij beschikkingen van 31 juli 1961. Indien een school de beschikking heeft over een speel- of speel-werk- lokaal met een vloeroppervlakte van meer dan 70 m2 wordt dit lokaal voor de bepaling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende lokalen gelijkgesteld met IV2 leslokaal. Door de besturen der in onze gemeente gevestigde bijzondere kleuter- scholen is verzocht een voorschot op de eerdervermelde vergoedingen over het jaar 1961 te mogen ontvangen. In dit verband wordt Uw aandacht er op gevestigd, dat de kosten van deze door de gemeente aan de bijzondere kleuterscholen te verlenen vergoedingen jaarlijks door het Rijk aan de gemeente worden terugbetaald. Wij stellen U voor de verzoeken van de schoolbesturen in te willigen, waartoe wij U bijgevoegd ontwerp-besluit ter bekrachtiging aanbieden. Heemstede, 7 september 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 1