119 4e Afd. 28 september 1961. AANSCHAFFING DRAAITROMMELVUILNISAUTO. Aan de Raad, De gemeentereiniging heeft, voor het ophalen van huisvuil, de beschik- king over 4 roltrommelvuilnisauto's. Daarvan waren er tot 1 juli j.l. 3 dagelijks, met uitzondering van de woensdagmiddag, in vol gebruik. De woensdagmiddag werd benut voor onderhoud van de auto's. Deze wagens, die in gebruik genomen zijn respectievelijk in januari 1955, augustus 1957 en november 1959, zijn uitgevoerd met een uniform beladingsfront voor stofvrije belading. Zij verkeren in een goede staat. De vierde wagen dateert van 1948 en is niet uitgevoerd met een stof- vrije belading. Deze wagen, die overigens nagenoeg geheel versleten is, diende als reserve, doch behoefde slechts weinig gebruikt te worden. De invoering van de vijfdaagse werkweek maakt het noodzakelijk, dat ook op woensdagmiddag huisvuil wordt opgehaald. Om dit te kunnen'rea- liseren moet de reinigingsdienst kunnen beschikken over 4 bedrijfszekere vuilnisauto's, waarvan er, rouierend, steeds 3 in dienst en 1 in onderhoud zullen zijn. De uit 1948 daterende auto is niet geschikt meer om in dit roulatie-systeem nog geruime tijd dienst te kunnen doen. Voor een goede uitoefening van de vuilnisophaaldienst zal mitsdien een nieuwe vuilnisauto moeten worden aangeschaft. Wij hebben daarbij het oog laten vallen op een zgn. draaitrommelvuilnisauto, die een grotere laadcapaciteit heeft dan de in gebruik zijnde roltrommelvuilnisauto's. Het voordeel hiervan is, dat minder vaak naar de vuilnisstortplaats behoeft te worden gereden, terwijl bovendien het vuil regelmatig over de gehele laad- bak verspreid wordt en het bij dit type auto derhalve niet nodig is de laadbak op gezette tijden in vertikale stand te brengen. Dit alles geeft een besparing van brandstof en onproduktieve arbeidsuren. Het voor de draaitrommel meest geschikte type chassis is het DAF-be- drijfsauto-chassis, serie G 1600 DA-360, met teruggeplaatste vooras, wiel- basis 3,60 m en uitgerust met een 6 cylinder dieselmotor, type DA 475. De kosten hiervan bedragen, inclusief de meerprijs voor re'chtse besturing en hydraulische stuurbekrachtiging, 19.960, In verband met de hoeveelheid grof vuil, die ter inzameling wordt aan- geboden, is het nodig, dat achter de cabine een grofvuilkast wordt aange- bouwd. De kosten van de cabine met grofvuilkast bedragen 3.850, Voor de bovenbouw is een Netam hydraulische draaitrommel, type HDT 9 met stofvrije belading de meest geschikte. De prijs van deze'bovenbouw bedraagt, inclusief schilderwerk en montage, 24.610, Met inbegrip van de onkosten voor het bedrijf voor Openbare Werken ad 1.580, zal dus met de aankoop van de bedoelde wagen een bedrag van 50.000,gemoeid zijn. De afschrijving kan, als gebruikelijk plaats hebben în 8 jaren. Wij stellen U voor ons, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, voor het bovenomschreven doel een krediet tot vermeld bedrag te verlenen'. Heemstede, 20 september 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 21